استفاده از تابلو برق در مه پاش

استفاده از تابلو برق در مه پاش

تابلو برق مه پاش یک ابزار مهم در دستگاه مه پاش است و در این قطعه میتوان نسبت به  تنظیمات مختلف در سیستم اقدام نمود. با استفاده از تابلو برق میتوان به صورت اتوماتیک تنظیمات را در سیستم اعمال نمود. همچنین میتوان به عنوان ابزاری جهت کنترل سیستم مه ساز بهره برد. با استفاده از کلید ها و قطعاتی که در داخل تابلو قرار دارد تنظیمات لازم جهت کنترل و عملکرد مه ساز اعمال میگردد.

مه پاش

مزایای استفاده از تابلو برق در سیستم مه ساز

  • حفاظت از پمپ دستگاه مه ساز
  • جلوگیری از اتلاف میزان مصرف آب و انرژی برق
  • اعمال کنترل مورد نظر و دلخواه در سیستم مه پاش
  • کاهش هزینه ها
  • جلوگیری از ایجاد تغییرات دمایی

عملکرد تابلو برق دستگاه مه پاش

مدیریت زمان روشن و خاموش

روشن بودن مداوم سیستم مه پاش موجب خیس شدن محیط می‌شود. از اینرو میبایست از تابلو برق جهت تنظیم روشن و خاموش نمودن سیستم به طور اتوماتیک استفاده نمود.

افزایش طول عمر پمپ

وجود تابلو برق میتواند به صورت موثری از پمپ محافظت نماید. در تابلو برق میتوان نسبت به کنترل آمپر ورودی به منظور حافظت از پمپ در مقابل نوسانات برق و جلوگیری از سوختن پمپ مه پاش استفاده نمود.

وجود کلید برق محافظ جان

کلید محافظ جان یکی از پارامترهای مهم در محافظت یک دستگاه الکتریکی محسوب می‌گردد و از برق گرفتگی و خطرات ناشی از نشتی جریان جلوگیری می کند.

کنتاکتور و فیوزها

از کنتاکتور جهت قطع و وصل جریان برق و از یک فیوز سه فاز به منظور محافظت از اتصال کوتاه استفاده می‌شود.

سنسور رطوبت سنج در تابلو برق

با تابلو برق امکان تنظیم رطوبت در دستگاه مه پاش وجود دارد.  از اینرو میتوان با نصب سنسور رطوبت سنج، دستگاه بر مبنای میزان رطوبت به صورت اتوماتیک کار می کند. به عبارتی دستگاه مه ساز با کنترل میزان رطوبت و همچنین ترموستات، میزان رطوبت را کاهش و یا افزایش دهد.