سوالات متداول در خصوص مه پاش


  • برای فضا های کوچک مانند تراسها، آلاچیقها و فضاهای کوچک رستورانی باید مه پاش خانگی خرید یا نیمه صنعتی

اگر فضای مورد نظر جهت نصب مه پاش به گونه ای است که نیاز به حد اکثر ۲۰ نازل باشد حتما میبایست از مه پاش خانگی استفاده نمود. کم صدا بودن، قدرت پاشش بالا، امکان نصب به موبایل از طریق اپلیکیشن، ابعاد بسیار کوچک و ظاهری زیبا از مزایای مه پاش خانگی میباشد. معمولا در محیطهای مختلف به ازای هر ۸۰ سانتی متر طول، یک عدد نازل در مسیر شیلنگ دستگاه مه پاش نصب میشود.

اگر در خرید مه پاش خانگی سوالی دارید بهترین راه حل، دریافت مشاوره و بازدید رایگان توسط کارشناس فروش این مجموعه میباشد. ما با توجه به متراژ و فضای باز منزلتان، شما را در انتخاب مناسب دستگاه مه پاش کمک خواهیم کرد.

  • عوامل تاثیر گذار بر قیمت مه پاش

قیمت یک سیستم مه پاش به عوامل مختلفی از جمله تعداد نازل، پمپ، موتور، فیلتر تسویه آب، متراژ شیلنگ، اتصالات، شرایط نصب، نوع مخزن نگهداری آب، جنس و نازل، جنس پایه نازل، سایز شیلنگ بستگی دارد. از اینرو یک سیستم مه پاش میتواند بر حسب کیفیت و طول عمر قیمت های متغیری داشته باشد.

  • میزان کاهش دما با استفاده از مه پاش

کاهش دمای محیط پس از نصب دستگاه مه پاش در محیط به عواملی از جمله میزان مه تولید شده، میزان پودر شدن و اندازه ذرات قطرات آب، تعداد نازل نصب شده و دمای آب مورد استفاده بستگی دارد. دستگاه مه پاش میتواند کاهش دما را بین ۱۰ الی  20 درجه سانتی گراد ایجاد نماید.

  • محیط های مناسب جهت نصب مه پاش

دامداری

از عوامل مهم در کاهش استرس دام در گاوداری ها، ایجاد رطوبت و خنک سازی نمودن محیط نگهداری میباشد. در سالنهای دامداری از مه پاش صنعتی استفاده میشود.

مرغداری

از موارد مهم در مرغداری ها ایجاد رطوبت در سالنهای مرغداری، سالنهای پرورش بلدرچین، پرورش شترمرغ و … می باشد. نصب مه پاش در اینگونه سالنها میتواند منجر به کاهش بوی نامطبوع، کاهش میزان گرد و غبار، دمای محیط و ایجاد رطوبت گردد.

گلخانه

در گلخانه های پرورش گل و گیاه، پرورش قارچ، گلخانه های هیدروپونیک و غیره، استفاده از سیستم مه پاش ضروری میباشد.

مه پاش رستورانی

در فضای باز رستوران ها، باغ تالارها و کافی شاپ ها جهت ایجاد آسایش دمایی، تلطیف محیط، خنک نمودن، رفع بوی بد، دفع حشرات میتوان از سیستم مه پاش های استفاده نمود.

مه پاش در صنایع و کارخانجات

در بسیاری از صنایع از جمله کارتن و مقوا سازی نساجی،سنگ بری و غیره میتوان از سیستم مه پاش استفاده نمود.

  • انواع مه پاش

به طور کلی مه پاش به سه نوع مختلف تقسیم می شود:

سیستم مه پاش پروانه ای
سیستم مه پاش نازلی
سیستم مه پاش التراسونیک

  • اجزای تشکیل دهنده مه پاش

پمپ پیستونی فشار بالا ، الکترو موتور ، مخزن آب

شیر تنظیم فشار برای تنظیمات فشار ورودی به سیستم

فیلتر آب جهت جلوگیری از ورود ذرات جامد به آب

شیلنگ ها ی پرفشار پلی آمید

نازل های مه پاش ازجنس استیل

پایه نازل ، فیلتر تسویه آب جهت سختی گیری وجلوگیری از رسوب املاح اب در مسیر مه پاش

تابلوبرق کنترلی شامل تایمر یا سنسور رطوبت برای تنظیم زمان خاموشی و روشنی مه پاش

  • نکات مهم در انتخاب مه پاش

استفاده از نازل ضد زنگ و مرغوب
 نحوه نصب و رعایت جانمایی درست و زیبا
 تعیین فواصل بین نازلهای مه پاش

قطر مناسب نازل مورد استفاده
محاسبه تعداد نازل ها
توجه به تامین آب مورد نیاز جهت کارکرد صحیح سیستم رطوبت ساز
کبفیت بالای پمپ و الکتروموتور
تناسب تعداد نازل با قدرت پمپ و سایز نازلها

  • قیمت و هزینه

یکی از مورد مهم در تعیین نوع و عملکرد سیستم مه پاش، قیمت خرید، نصب و اجرای آن می باشد. اهمیت اقلام مرغوب و توجه به کیفیت در کنار قیمت های متفاوت، میتواند در قیمت و هزینه سیستم مه پاش موثر باشد.
اجرای سیستم مه پاش  نیاز به تخصص و مهارت داشته و با توجه به ابعاد و کاربری محیط، متفاوت می باشد. در نتیجه کیفیت در سیستم مه پاش و نحوه اجرا میتواند  تاثیر مستقیمی در قیمت نهایی داشته باشد.
اجرای سیستم مه پاش توسط تکنسین های حرفه ای ما علاوه بر افزایش عمر و کارایی دستگاه مه پاش در ایجاد محیطی دلنشین و مطبوع موثر خواهد بود. نحوه نصب سیستم مه پاش در زیبا تر کردن محیط نقش به سزایی دارد.

ارسال نظر غیر فعال است