سوالات متداول

گرماتاب چیست؟

تامین گرمایش فضاهای بزرگ مانند سوله های صنعتی و ورزشی و همچنین فضاهای باز، یکی از موارد مهم بوده است. بخاری تابشی گرماتاب، میتواند محیط های ارزشمند فضای باز را در زمستان قابل استفاده نماید.گرماتاب بر اساس انتقال حرارتی تایشی با الهام از خورشید، امواج مادون قرمز را به افراد و اجسام منتقل مینماید. مصرف انرژی بخاری تابشی گرماتاب گاز شهری با فشار گاز خانگی میباشد. گاز با وارد شدن به مشعل و ترکیب با اکسیژن و ایجاد احتراق دمای لوله هایی با ضریب تابش بالا افزایش یافته و امواج تابشی از طریق سطوح منعکس کننده به محیط گسیل میگردد. به منظور تامین گرمایش فضاهای باز مانند رستوران و ویلا با استفاده از بخاری تابشی گرماتاب امکان پذیر میباشد. هیتر تابشی گرماتاب، گرمای حاصل از احتراق گاز را به انرژی تابشی تبدیل نموده و با ایجاد چتر حرارتی، گرمایش محیط را تامین مینماید. نامهای دیگر بخاری تابشی، هیتر تابشی، گرماتاب، بخاری تابشی، بخاری تشعشعی، بخاری لوله ای و بخاری سقفی میباشد. گرماتاب برند ثبت شده محصولات تولیدی شرکت ایران مشعل میباشد.

مزایای بخاری تابشی گرماتاب

۱. صرفه جویی حداقل ۵۰ درصدی مصرف گاز ۲. صرفه جویی حداقل۹۰ درصدی مصرف برق ۳. عدم اشغال فضای فیزیکی ۴. صرفه جویی در هزینه نگهداری
• امکان تامین گرمایش به صورت منطقه ای و در بخشهای مورد نیاز
• عدم اشغال فضای فیزیکی به جهت نصب در ارتفاع
• سرعت بالا در تامین گرمایش
• کاهش اتلاف حرارتی و انرژی
• صرفه جویی حداقل پنجاه درصدی مصرف گاز
• صرفه جویی حداقل نود درصدی مصرف برق
• اختلاف پایین دمای نقاط نزدیک به سقف و کف سالن
• عدم نیاز به مصرف آب
• هزینه نگهداری و تعمیرات پایین

قیمت دستگاه گرمایش تابشی گرماتاب

قیمت بخاری تابشی مرتبط با کیفیت قطعات مصرفی میباشد. هر چه قطعات هیتر تابشی گرماتاب با کیفیت تر و از تامین کنندگان معتبرتر تهیه شود قیمت بخاری افزایش میابد. دستگاههای گاز سوز لوله ای تابشی گرماتاب از اجزاء و قطعات مختلف تشکیل گردیده است. کیفیت هر یک از قطعات مصرفی در دستگاه گازی، پارامتری مهم در تعیین قیمت تمام شده محصول میباشند. گاز سوز بودن بخاری تابشی نیاز به ایمن بودن، ضرورت استفاده از قطعات اصلی دو جندان مینماید. داشتن آزمایشگاهی مجهز و مدرن با تجهیزات مناسب آزمایشگاهی ضرورتی انکار ناپذیر میباشد.
مدل های تولیدی گرماتاب
گرماتاب در مدلها و ظرفیت های مختلف حرارتی تولید میگردد. ظرفیت حرارتی دستگاه گرماتاب از 15 کیلو وات تا 65 کیلو وات با طولهای از سه متر تا 20 متر تولید میگردد. هر یک از مدلها به منظور تامین گرمایش یک کاربری، مناسب میباشد. کارشناسان شرکت ما میتوانند با بازدید از محل بهترین و مناسب ترین دستگاه را به شما معرفی نمایند.

طرز کار بخاری تابشی گرماتاب

در فضاهای باز از قبیل تراس، آلاچیق، روف گاردن، رستوران در زمستان سال، یکی از نیازمندیهای اساسی میباشد. جهت تامین گرمایش فضاهای باز میبایست از روشهایی همانند خورشید، الهام گرفت. دستگاه گرماتاب همانند خورشید، با انجام عملیات احتراق، گرمای حاصله را به انرژی تابشی تبدیل نموده و چتر حرارتی را در محیط پیرامونی ایجاد مینماید.
نصب گرماتاب
ارتفاع نصب هیتر تابشی گرماتاب مرتبط با محیط و نوع کاربری میباشد. در سوله های صنعتی و ورزشی حداقل امکان نصب با مدلهی با ظرفیت پایین در حدود سه و نیم متر به بالا میباشد. گرماتاب با استفاده از زنجیر به صورت زاویه دار و یا آویز از سقف مستقر میگردد. نصب گرماتاب در فضای باز امکان از حداقل دو متر و نیم به بالا امکان پذیر میباشد. نصب و راه اندازی دستگاه گرماتاب توسط کادر فنی شرکت به صورت رایگان صورت میپذیرد.

مصرف گاز گرماتاب

مصرف گاز بخاری صنعتی گرماتاب از یک و نیم متر مکعب بر ساعت تا حداکثر شش متر مکعب بر ساعت متغییر میباشد. فشار گاز مورد نیاز معادل فشار گاز خانگی و در حدود بیست میلی بار یا یک چهرم پوند میباشد. مصرف گاز هیتر گرماتاب بسیار پایین بوده و با توجه به روشن بودن دستگاه در ایام و ساعت های کاری، صرفه جویی بالایی را به همراه دارد. آماده سزی محل نصب با راهنمایی کادر فنی توسط مشتری صورت میگیرد. انجام عملیات لوله کشی گاز و کابل کشی برق نیز در تعهد خریدار میباشد. این نمایندگی با سوابق نصب و راه اندازی هزاران دستگاه با بهره مندی از کادری مجرب و فنی، کلیه عملیات مزبور را در استانهای البرز و تهران به عهده دارد.

مصرف برق گرماتاب

برق گرماتاب به صورت تکفاز با مصرف حداکثر ۱۰۰ وات میباشد. آمپر دستگاه نیز در حدود 2 آمپر میباشد. مصرف برق گرماتاب بسیار ناچیز بوده و صرفه جویی بالایی را به همراه دارد.

گارانتی بخاری تابشی گرماتاب

گارانتی دستگاههای گرمایش تابشی گرماتاب ۵ سال گارانتی فن و مشعل و ۱۰ سال گارانتی تمامی لوله ها میباشد. همچنین خدمات پس از فروش به مدت ۱۵ سال در تعهد شرکت میباشد.