گرماتاب در سنگبری
کاتالوگ

گرم کننده تابشی گاز سوز استاندارد، ایمن و باکیفیت

برای دریافت اطلاعات جهت تامین گرمایش کارخانجات سنگ با استفاده از هیتر های گرمایش تابشی گرماتاب، کاتالوگ زیر را دریافت نمایید.

کاتالوگ

پروژه ها

_

گرماتاب در سالن های سنگبری

_

یکی از موارد مهم در کارخانجات سنگبری، نحوه و روشهای فرآوری سنگ بر اساس استانداردهای جهانی است. اسلب های سنگ خام به صورت ورقه های بزرگ به کارخانجات تولید کننده سنگ های تزئینی وارد شده تا طی فرایند تولیدی، سنگ ها به سایزهای دلخواه برش داده شود. در مراحل برش سنگ برای خشک کردن سنگ های خیس شده از دستگاه های گرمایش تابشی گرماتاب استفاده می شود.

از دستگاه های گرماتاب در فرآیند توری و رزین کاری پشت سنگ های طبیعی به منظور تسریع در روند خشک شدن و عمل آوری اپوکسی استفاده میگردد. با بهره مندی از دستگاه های گرمایشی مزبور که در ارتفاع نصب می گردد میتوان با حداقل میزان مصرف انرژی و از طریق انتقال حرارت تابشی، نسبت به خشک نمودن و نفوذ تدریجی رزین ها اقدام نمود. این امر موجب پر شدن کوچکترین حفره های سنگ افزایش استحکام و همچنین جلوگیری از تغییر رنگ و ایجاد شوره میگردد. دستگاههای کم مصرف و بهینه گرمایش تابشی گرماتاب، یکی از پر استفاده ترین دستگاههای تامین گرمایش در فرایند تولید کارخانجات سنگ میباشند.

بیشتر بخوانیدبرگشت
گرماتاب در صنایع سنگ
گرماتاب صنعتی

نحوه عملکرد و ظرفیت حرارتی هیتر های تابشی گرماتاب

_

گرماتاب در مدلها و ظرفیت های حرارتی و با طولهای مختلف تولید میگردد. دستگاههای گرماتاب مدل UT با توان زیاد تابش، مناسب برای تامین گرمایش سالن های صنعتی با سقف بلند میباشد. نصب دستگاههای گرماتاب در سالنهای تولید سنگ عموما به صورت آویز از سقف و و در ارتفاع حدود سه متر از سطح زمین میباشد.

در هیترهای گرمایش تابشی گرماتاب، گاز طبیعی توسط مشعل مخصوص، درون لوله هایی با ضریب تابش زیاد می سوزد. حرارت ایجاد شده به امواج مادون قرمز تبدیل شده و بوسیله سطوح منعکس کننده (Reflector) که بشکل ذوزنقه در قسمت بالای دستگاه قرار گرفته، به نقاط مورد نظر می تابد.

در سالنهای تولید سنگ به روش گاری، تامین گرما در نقاط نزدیک به کف و بر روی سنگهای چیده شده برروی گاری مد نظر میباشد. دستگاههای گرمایش تابشی گرماتاب با نصب در ارتفاع، گرمایش را از طریق انتقال حرارت تابشی همچون خورشید بر روی سنگهای چیده شده بر روی گاری ها ایجاد مینماید. چتر حرارتی ایجاد شده توسط گرماتاب، در فاصله کوتاهی گرما را به صورت مستقیم به سنگها منتقل و دمای آنها را حدود ۴۰ الی ۵۰ درجه سانتی گراد رسانده که با استفاده از ترموستات میتوان نسبت به تنظیم دمای مورد نیاز بر روی سنگها اقدام نمود.

بیشتر بخوانیدبرگشت

اهمیت کیفیت در دستگاههای گاز سوز

_

یکی از موضوعات مهم در انتخاب دستگاه گاز سوز، اطمینان از کیفیت قطعات مصرفی در دستگاه میباشد. تمامی قطعات دستگاه‌های گرماتاب با استفاده از قطعات اصلی و بسیار با کیفیت تولید میشود. ایر سوییچ و شیر برقی مشعل دستگاه از معتبرترین شرکت اروپایی( SIT استیل ) تامین میگردد.

ایر سوییچ وظیفه تعیین اختلاف فشار بین داخل لوله و محیط بیرون را داشته و به نوعی سنسور محسوب میشود. در صورت استفاده از ایرسوئیچ نامرغوب و غیر اصلی، سنسور به درستی عمل نکرده و اگر نشتی و سوراخی در لوله ها وجود داشته باشد امکان تشخیص اختلاف فشار وجود نداشته و این مهم میتواند ایمنی را با مخاطرات جدی مواجه سازد.

همچنین شیر برقی مشعل با توجه به فشار گاز ورودی و ترکیب آن با اکسیژن، شعله را تشکیل مینماید. اصل بودن شیر برقی، مخاطرات ورود گاز بدون شعله به سالن و همچنین عدم ایجاد شعله ای کامل با حداقل میزان محصولات احتراق را  موجب میگردد.

همچنین لوله‌های تابشی از آلیاژ مخصوص آلومینایز یا استیل با رنگ مخصوص با ضریب تابشی بالا تولید می‌شود. رفلکتورهای دستگاه از جنس استنلس استیل بگیر ساخته می‌شود. ضمناً فن دستگاه با الکتروموتور مقاوم در برابر حرارت و پروانه مخصوص تولید و فشار استاتیک و دبی مناسب جهت احتراق با راندمان بالا را فراهم می‌سازد.کلیه دستگاههای گرماتاب تحت لیسانس کمپانی امبیراد انگلستان تولید میگردد.

کلیه دستگاههای گرماتاب شامل ۵ سال گارانتی فن و مشعل و ۱۰ سال کلیه لوله ها میباشد. کلیه دستگاهها دارای نشان ملی استاندارد ایران و مطابق با استاندارد اروپایی BS EN416-1:1999 تولید می‌گردد.

بیشتر بخوانیدبرگشت
ایران-ماربل

مزایای دستگاه گرماتاب در سنگبری

_
گرماتاب در سنگبری ها

حداقل مصرف گاز و برق

کاهش هزینه ضایعات در فرایند فرآوری سنگ

امکان پشت و رو کردن هر سنگ به طور جداگانه

افزایش کیفیت در فرآوری سنگ با سیستم گاری

تسریع در روند خشک شدن و عمل آوری اپوکسی

عدم اشغال فضای فیزیکی

عدم نیاز به آب

قابلیت کنترل دما بوسیله ترموستات

بیشتر بخوانیدبرگشت