گرماتاب در سنگبری
کاتالوگ

برای دریافت اطلاعات جهت تامین گرمایش کارخانجات سنگ با گرماتاب، کاتالوگ را دریافت نمایید.

گرم کننده تابشی گاز سوز استاندارد، ایمن و باکیفیت

گرماتاب در سالن های سنگبری

یکی از موارد مهم در کارخانجات سنگبری، نحوه و روش‌های فرآوری سنگ بر اساس استانداردهای جهانی است. اسلب‌های سنگ خام به صورت ورقه‌های بزرگ به کارخانجات تولید کننده سنگ‌های تزئینی وارد شده تا طی فرایند تولیدی، سنگ‌ها به سایزهای دلخواه برش داده شود. در مراحل برش سنگ برای خشک کردن سنگ‌های خیس شده از دستگاه‌های گرمایش تابشی گرماتاب استفاده می شود.

از دستگاه های گرماتاب در فرآیند توری و رزین کاری پشت سنگ های طبیعی به منظور تسریع در روند خشک شدن و عمل آوری اپوکسی استفاده میگردد. با بهره مندی از دستگاه‌های گرمایشی مزبور که در ارتفاع نصب می گردد میتوان با حداقل میزان مصرف انرژی و از طریق انتقال حرارت تابشی، نسبت به خشک نمودن و نفوذ تدریجی رزین‌ها اقدام نمود. این امر موجب پر شدن کوچکترین حفره‌های سنگ افزایش استحکام و همچنین جلوگیری از تغییر رنگ و ایجاد شوره میگردد. دستگاه‌های کم مصرف و بهینه گرمایش تابشی گرماتاب، یکی از پر استفاده‌ترین محصولات تامین گرمایش در فرایند تولید کارخانجات سنگ است.

گرماتاب صنعتی

نحوه عملکرد و ظرفیت حرارتی هیتر های تابشی گرماتاب

در سالن‌های تولید سنگ به روش گاری، تامین گرما در نقاط نزدیک به کف و بر روی سنگ‌های چیده شده برروی گاری مد نظر میباشد. دستگاه‌های گرمایش تابشی گرماتاب با نصب در ارتفاع، گرمایش را از طریق انتقال حرارت تابشی همچون خورشید بر روی سنگ‌های چیده شده بر روی گاری‌ها ایجاد مینماید. چتر حرارتی ایجاد شده توسط گرماتاب، در فاصله کوتاهی گرما را به صورت مستقیم به سنگ‌ها منتقل و دمای آنها را حدود 40 الی 50 درجه سانتی گراد رسانده که با استفاده از ترموستات میتوان نسبت به تنظیم دمای مورد نیاز بر روی سنگ‌ها اقدام نمود.

ضرورت استفاده از قطعات با کیفیت

ایر سوییچ وظیفه تعیین اختلاف فشار بین داخل لوله و محیط بیرون را داشته و به نوعی سنسور محسوب میشود. در صورت استفاده از ایرسوئیچ نامرغوب و غیر اصلی، سنسور به درستی عمل نکرده و اگر نشتی و سوراخی در لوله‌ها وجود داشته باشد امکان تشخیص اختلاف فشار وجود نداشته و این مهم میتواند ایمنی را با مخاطرات جدی مواجه سازد.

همچنین شیر برقی مشعل با توجه به فشار گاز ورودی و ترکیب آن با اکسیژن، شعله را تشکیل مینماید. اصل بودن شیر برقی، مخاطرات ورود گاز بدون شعله به سالن و همچنین عدم ایجاد شعله ای کامل با حداقل میزان محصولات احتراق را  موجب میگردد.

ایران-ماربل

مزایای دستگاه گرماتاب در سنگبری

  • حداقل مصرف گاز و برق
  • کاهش هزینه ضایعات در فرایند فرآوری سنگ
  • امکان پشت و رو کردن هر سنگ به طور جداگانه
  • افزایش کیفیت در فرآوری سنگ با سیستم گاری
  • تسریع در روند خشک شدن و عمل آوری اپوکسی
  • عدم اشغال فضای فیزیکی
  • عدم نیاز به آب
  • قابلیت کنترل دما بوسیله ترموستات

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *