دستگاههای تابشی سرامیکی گرماتاب

سرامیکی

سرامیکی


دستگاههای تابشی سرامیکی (گرماتاب سرامیکی)

دستگاههای گرمایش تابشی سرامیکی (گرماتاب سرامیکی) برای فضاهایی که در آن ها گرمایش منطقه ای دارند، مناسبند. گاز طبیعی یا مایع در درون محفظه ای با هوا مخلوط شده و در پی احتراق، شعله به وجود آمده سبب بالا رفتن دمای بلوک های سرامیکی می شود. استفاده از سرامیک امکان می دهد تا بتوان دمای سطح تابش- هیتر سرامیکی-  این دستگاه را تا C°۹۰۰ افزایش داد. منعکس کننده های آلومینیومی این دستگاهها موجب انتقال انرژی حرارتی تابیده شده از سطوح بلوک های سرامیکی به فضای هدف می شوند. با توجه به فضای کوچک محفظه احتراق، این سامانه ها احتیاجی به فن مکنده نیز ندارند.

شکل (۱) بخش های داخلی سامانه های گرمایش سرامیکی را نشان میدهد.

گرماتاب سرامیکی

چگونگی گرمایش سطوح سرامیکی در سامانه های تابشی سرامیکی گازسوز

این سامانه ها در ظرفیت های حرارتی kW 41-9  تولید می شوند. در کمتر از ۲ دقیقه می توان دمای سطح آنها را به دمای کاری رساند. وزن آنها بین ۱۰ الی ۳۰ کیلوگرم بوده و بیشترین طول آنها حدود ۲ متر می باشد.

ابعاد و وزن این سامانه ها از سایر انواع سامانه های تابشی گازسوز کمتر بوده و نصب آنها به سادگی انجام می گیرد. برخلاف سایر انواع سامانه های گرمایش تابشی گازسوز که به علت ابعاد بزرگتر بایستی قطعات آنها در محل نصب سوار شوند،  این سامانه ها به صورت یکپارچه به محل نصب حمل می شوند. منعکس کننده های آلومینیومی این دستگاهها سبب می شود تا بتوان آنها را جهت گرمایش منطقه ای نیز به کار برد. این سامانه ها را میتوان به صورت افقی یا زاویه دار نصب نمود. بیشتر شرکت های سازنده این سامانه حداکثر زاویه ی ۳۵ درجه نسبت به افق را جهت نصب دستگاه خود توصیه می کنند. نوع قابل حمل (پرتابل) این دستگاهها که با گاز مایع تغذیه می شوند نیز به بازار عرضه شده است.

کم ترین ارتفاع نصب این سامانه ها حدود ۳ متر می باشد. طراحی دکوراتیو این سامانه ها سبب شده است تا علاوه بر فضاهای صنعتی استفاده از آنها در سالن های اجتماعات، مساجد، کلیساها و انواع فضاهای نمایشگاهی نیز گسترش یابد. با توجه به درجه حرارت بالای سطح تابش کننده دستگاه هنگام نصب لازم است فواصل ایمنی نسبت به سطوح مقابل کاملا رعایت گردد و همچنین تمهیدات لازم جهت خارج نمودن محصولات احتراق باید در نظر گرفته شود.

گرماتاب سرامیکی
گرماتاب سرامیکی