سامانه گرمایش تابشی در اماکن عمومی

دستگاههای گرمایش تابشی گرماتاب با ظرفیتهای مختلف حرارتی  با لحاظ نمودن کلیه  استاندارد های بین المللی و همچنین استانداردهای مصوب سازمان استاندارد ملی ایران توسط شرکت ایران مشعل تولید می گردد. کاربری هیترهای تابشی گرماتاب در تامین گرمایش بسیاری از فضاها از جمله مساجد، حسینیه ها، پاساژها و  نمایشگاهها کاربرد گسترده ای دارند.

تامین گرمایش فضاها و اماکن عمومی با هیتر تابشی گرماتاب

تامین گرمایش در  فضاهایی مانند حسینیه ها، پاساژها و  نمایشگاهها، فضای باز ورودی سالنها و غیره به لحاظ اثر بخشی و امنیت تجهیزات گاز سوز، همواره  از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از بخاری های زمینی به علت گرمایش مستقیم هوای محیط در اینگونه فضا ها و اینکه درب سالن دائما باز بوده و یا به صورت مکرر باز و بسته می شوند ، نه تنها استفاده از این بخاری ها را مقرون به صرفه نمیکند  بلکه هیچ کنترلی بر سمت و سوی حرکت جریان هوای گرم نیز وجود ندارد. همچنین به جهت جریان شدید هوا، یکنواختی گرمایش در اینگونه فضا ها وجود ندارد. با این وجود در تامین گرمایش میبایست از روشهایی استفاده نمود تا همانند خورشید، گرما را به صورت امواج تابشی به سطح بدن افراد و اجسام منتقل گردد. دستگاه گرماتاب که با عنوان هیتر تابشی گرماتاب نیز شناخته می‌شود با استفاده از گرمای حاصل از احتراق سوخت و انتقال آن به سطح تابشی منحصر به فرد (لوله آتشخوار با رنگ نسوز سیاه و دمای بالا) امواج تابشی مادون قرمز را به سطح بدن افراد منتقل کرده و آن را گرم می نماید.

دستگاه گرماتاب در اماکن عمومی با جریان هوای بالا، پس از مدت زمان کوتاهی، چتر حرارتی  مطلوب را در سطح بدن افراد و محیط اطراف برقرار نموده به طوری که افراد شرایط آسایش دمایی را احساس خواهد کرد. این در حالی است که در بخاری های زمینی به علت پخش هوای گرم شده در محیط های با جریان بالای هوا، هیچ گاه شرایط تعادل حرارتی و در نتیجه آسایش حرارتی برای فرد ایجاد نخواهد شد.

 


گرماتاب

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *