میوه-و-تره-بار-زیتون-اندیشه-کرج

تامین گرمایش در فضای اماکن عمومی با استفاده از گرماتاب

_

تامین گرمایش بهینه و ایمن و همچنین ایجاد آسایش دمایی در  محیط هایی مانند حسینیه ها، پاساژها، نمایشگاهها، فضای باز ورودی سالنها و غیره، همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. استفاده از بخاری های زمینی به علت باز بودن درب سالنها و یا باز و بسته شدن مداوم، نه تنها بهینه و مقرون به صرفه نبوده  بلکه هیچ کنترلی بر سمت و سوی حرکت جریان هوای گرم نیز وجود نداشته و مخاطرات جدی در تامین ایمنی را نیز به همراه دارد

در این رابطه  جهت تامین گرمایش در اینگونه فضا ها میبایست از روشهایی استفاده نمود تا همانند خورشید، گرما را به صورت امواج تابشی به سطح بدن افراد و اجسام منتقل نماید. دستگاه گرماتاب که با عنوان هیتر تابشی گرماتاب نیز شناخته می‌شود با استفاده از گرمای حاصل از احتراق گاز و انتقال گرمای حاصله  به سطح تابشی منحصر به فرد (لوله آتشخوار با رنگ نسوز سیاه و دمای بالا)، امواج تابشی مادون قرمز را به سطح بدن افراد منتقل کرده و آن را گرم می نماید.

دستگاه گرماتاب در اماکن عمومی با جریان هوای بالا، پس از مدت زمان کوتاهی، چتر حرارتی  مطلوب را در محیط اطراف ایجاد  نموده به طوری که افراد شرایط آسایش دمایی را احساس خواهد کرد. این در حالی است که در بخاری های زمینی به علت پخش هوای گرم شده در محیط های با جریان بالای هوا، هیچ گاه شرایط تعادل حرارتی و در نتیجه آسایش دمایی برای فرد ایجاد نخواهد شد.

بیشتر بخوانیدبرگشت
میوه-و-تره-بار-زیتون-اندیشه-کرج
فروشگاه-بهنوش-تهران

عملکرد دستگاه های گرمایش تابشی گرماتاب

_

در هیترهای گرمایش تابشی گرماتاب، گاز طبیعی توسط مشعل مخصوص، درون لوله هایی با ضریب تابش زیاد می سوزد. حرارت ایجاد شده به امواج مادون قرمز تبدیل شده و بوسیله سطوح منعکس کننده (Reflector) که بشکل ذوزنقه در قسمت بالای دستگاه قرار گرفته، به نقاط مورد نظر می تابد.

این امواج بنا بر خاصیت خود در اثر برخورد به اجسام به گرما تبدیل شده و احساس بسیار مطلوبی نظیر حرارت خورشید در انسان ایجاد می کند. قسمتهای اصلی این دستگاه شامل مشعل مخصوص تابشی، لوله‌های تابشی، رفلکتور و فن می‌باشد.

طول دستگاههای لوله ای گرماتاب بین ۳ تا ۱۳ متر است که با توجه به ابعاد، ارتفاع و میزان سرمای هوا در منطقه مورد نظر،  قابل انتخاب می باشد. همچنین این دستگاهها به دو صورت: زاویه دار (با زاویه حدود ۴۵ درجه) و یا  به صورت آویز از سقف قابل نصب می باشد.

بیشتر بخوانیدبرگشت

اهمیت ایمنی و کیفیت در دستگاههای گاز سوز

_

همانطور که میدانیم اولین موضوع مهم در انتخاب یک دستگاه گاز سوز، موضوع کیفیت و اطمینان از امنیت آن میباشد. دستگاه‌های گرماتاب با استفاده از قطعات اصلی و بسیار با کیفیت تولید شده و کلیه دستگاههای شامل ۵ سال گارانتی فن و مشعل و ۱۰ سال کلیه لوله ها میباشد. کلیه دستگاهها دارای نشان ملی استاندارد ایران و مطابق با استاندارد اروپایی BS EN416-1:1999 تولید می‌گردد.

همچنین لوله‌های تابشی از آلیاژ مخصوص آلومینایز یا استیل با رنگ مخصوص با ضریب تابشی بالا تولید می‌شود. رفلکتورهای دستگاه از جنس استنلس استیل بگیر ساخته می‌شود و فن دستگاه با الکتروموتور مقاوم در برابر حرارت و پروانه مخصوص تولید و فشار استاتیک و دبی مناسب جهت احتراق با راندمان بالا را فراهم می‌سازد. شیر برقی و ایرسوییچ مشعل از تولید کنندگان معتبر و با کیفیت اروپایی مانند شرکت SIT  تامین میگردد.

نمایشگاه-برج-میلاد-تهران

پروژه ها

_
ورودی-بیمارستان-خاتم-الانبیا
نمایشگاه-برج-میلاد-تهران
فروشگاه-بهنوش-تهران
میوه-و-تره-بار-زیتون-اندیشه-کرج

مزایای گرماتاب

_

 

 • کاهش حداقل ۵۰ درصدی مصرف گاز
 • گاهش حداقل ۹۰ درصدی مصرف برق
 • عدم اشغال فضای فیزیکی
 • عدم نیاز به موتورخانه مرکزی و کاهش هزینه نگهداری
 • امکان تامین گرمایش به صورت منطقه ای از یک سالن بزرگ
 • عدم تجمع افراد کنار وسایل گرمایشی
 • جلوگیری از چرخش هوا و عدم پراکندگی گرد و غبار و آلودگی کف سالن به صورت معلق در هوا و در نتیجه حفظ سلامت محیط
 • عدم دخالت هوا در تامین گرمایش
 • کاهش گرادیان دمایی بین کف و سقف سالن
 • احساس مطلوب و آسایش گرمایی یکسان با دمای طراحی پایینتر
 • مستقل بودن هر دستگاه در تامین گرمایش
 • تامین گرمایش سریع سالن پس از روشن کردن گرماتاب
بیشتر بخوانیدبرگشت