گرمایش تعمیرگاه ها و خدمات خودرو:

یکی از مشکلات سالن های تعمیر خودرو، تأمین گرمایش مطلوب در فصول سرد سال است. به طور معمول در سالنهای سرویس و تعمیر خودرو شرایط زیر حاکم است:

به دلیل تردد خودروها، معمولاً درها به طور مکرر باز و بسته می شوند و گهگاه ممکن است به طور دایم باز باشند؛ وجود درهای باز روبهرو در بعضی سالن ها ایجاد جریان هوای سرد دائمی میکند. در بسیاری مواقع کف زمین تعمیرگاه خیس میباشد و در فصول سرد یخزدن آن محتمل است. به دلیل آلودگی هوای ایجاد شده در اثر خودروهای روشن، نیاز به تهویه سالن زیاد است و معمولاً از فن های تخلیه خروج هوا نیز استفاده می شود. سازه اکثر تعمیرگاه های خودرو از عایقبندی مناسبی برخودار نیستند و حتی بعضی از فضاهای تعمیرگاهی، ممکن است فاقد دیوار در کل وجوه سالن باشند.
بدنه خودرو، موتور، شاسی و سایر قطعات خودرو و نیز ابزار و تجهیزات مورد استفاده کارکنان تعمیرگاه، عمدتاً از جنس فلز است و به سرعت سرما یا گرما را از خود انتقال میدهند.در سالنهای تعمیرگاهی موجود، به طور عمده تأمین گرمایش به روش جابه جایی هوای گرم، ازطریق سامانه های زیر، انجام می شود:
۱.بخاری های کارگاهی یا کوره های هوای گرم
۲. موتورخانه حرارت مرکزی و واحدهای گرمکننده
۳. موتورخانه حرارت مرکزی و دستگاه هواساز
بررسی های به عمل آمده مؤید این امر است که در حال حاضر به خصوص در تعمیرگاههای کوچک خودرو در ایران به طور عمده بخارهای کارگاهی یا کورههای هوای گرم استفاده میشود. هوای گرم شده توسط این بخاری ها، به علت کم بودن چگالی، به طرف سقف بالای ساختمان حرکت میکند و از درزها و درهای باز و فنهای تخلیه به خارج فضای تعمیرگاه میرود به عبارت دیگر در گرمایش به روش جابهجایی به جای گرم شدن کف سالن و نقاط نزدیک کف (حداکثر تا ارتفاع ۲ متر از کف)، به طور عمده سقف سالنها گرم میشود. از این رو در روزهای سرد، کارکنان تعمیرگاه زمان زیادی را صرف گرم کردن خود و ابزارآلات مورد نیاز خویش میکنند و شرایط نامطلوب هوای داخل سالن علاوه بر کاهش راندمان کار، از کیفیت کار نیز می کاهد .

گرمایش تعمیرگاه ها و خدمات خودرو 1

 

 

گرماتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *