گرمایش سالن ورزشی و استخر(گرماتاب ورزشی)

_

 

در حال حاضر تامین گرمایش سالن‌های ورزشی با استفاده از هیترهای کم مصرف و بهینه گرمایش تابشی گرماتاب گسترش روز افزون یافته است. در سالن‌های ورزشی به جهت استفاده غیر دائم از سالن‌های مزبور و تعطیلی آنها در ساعات و یا روزهایی در سال، تامین گرمایش را با صرف هزینه‌های بالا و غیر ضروری مواجه مینماید.

استفاده از روش‌های گذشته مانند بخاری‌ها و موتورخانه‌های مرکزی، موجب میگردد سیستم گرمایش در کلیه ساعات شبانه روز روشن بوده که این امر علاوه بر مصرف انرژی، هزینه‌های نگهداری و تعمیرات را به شدت افزایش می‌دهد. این درحالی است که با استفاده از دستگاه‌های گرمایش تابشی گرماتاب، تنها چند دقیقه پس از روشن نمودن دستگاه‌ها، گرمایش مطلوب در کف سالن تامین گردد.

بدین ترتیب عدم نیاز به روشن بودن گرماتاب در ساعات و روزهای تعطیل، صرفه جویی چشمگیری را در مصرف سوخت در مقایسه با سامانه‌های هوای گرم را ایجاد می‌نماید. این در حالی است که در سالن‌های ورزشی به سبب فعالیت بدنی بسیار زیاد ورزشکاران و انبوه تماشاگران، نیاز به تهویه و تعویض هوای افزونتری وجود دارد(پنج الی ده بار در ساعت). در بسیاری از سالن‌های ورزشی که گردش توپ وجود دارد ( ورزش‌هایی مانند والیبال، فوتسال و …) نصب محافظ مشبک در زیر لوله‌های تابشی دستگاه به منظور جلوگیری از برخورد توپ با دستگاه‌های گرماتاب ضروری می باشد.

فرم درخواست کارشناسی فروش

فرم درخواست نصب گرماتاب

فرم درخواست راه اندازی گرماتاب

درخواست سرویس و تعمیر گرماتاب

_

عملکرد گرماتاب در سالن‌های ورزشی

با توجه به اینکه سالن‌های ورزشی در شبانه روز کاربری موقتی و غیر دایمی دارند، میتوان با هیترهای تابشی گرماتاب، به واسطه‌ی اینکه انرژی را به صورت امواج انتقال می نمایند در فاصله کوتاهی پس از روشن نمودن آنها، چتر حرارتی در نقاط نزدیک به کف ایجاد شده و به سرعت میتوان گرمایش مطلوب را حس نمود.

از اینرو به جهت عدم نیاز به روشن بودن گرماتاب در ساعات و روزهای تعطیل، صرفه جویی چشم گیری را در مصرف سوخت نسبت به سامانه‌های هوای گرم ایجاد میگردد. (حداقل۵۰ درصد)

همچنین پایین بودن دمای هوا در دستگاه‌های گرماتاب در مقایسه با بخاری‌ها و یونیت هیترها، موجب میگردد  تلفات ناشی از تعویض هوا در سالن‌های ورزشی به شدت کاهش یابد.

تأمین آسایش گرمایی در دمای هوای پایین‌تر علاوه کاهش هزینه‌های انرژی، موجب میشود ورزشکاران با هوای خنک تر همان احساس گرمای مطلوب را داشته و با نشاط بیشتری فعالیت خواهند کرد. همچنین در هیترهای گرمایش تابشی جابه جایی هوا وجود نداشته و در نتیجه  از پراکنده شدن گرد و غبار و آلودگی جلوگیری میگردد.

ایجاد منطقه بندی گرمایی بدون نیاز به تیغه بندی از ویژگی های برجسته هیترهای تابشی گرماتاب در سالن‌های ورزشی می باشد. از اینرو تامین دمای محل تماشاگران که فعالیت کمتری نسبت به ورزشکاران دارند را تامین نمود.

اولین و با کیفیت ترین دستگاه‌های گرمایش تابشی در ایران، با برند گرماتاب و منطبق با استانداردهای بین المللی و همچنین استانداردهای مصوب سازمان استاندارد ملی ایران تولید میگردد. گرماتاب با استفاده از قطعات اصل و باکیفیت، ضمن افزایش ایمنی، طول عمر بالاتر و همچنین هزینه های نگهداری و تعمیرات پایین تر را به ارمغان می آورد.

استفاده از لوله‌های با کیفیت با جنس استنلس استیل و یا آلومینایز موجب افزایش عمر لوله‌ها و ضریب تابش دستگاه‌ها میگردد. تامین شیر برقی و ایرسوییچ مشعل از بهترین و با کیفیت ترین تولید کنندگان اروپایی همچون شرکت SIT  ایتالیا از نقاط قوت هیترهای تابشی گاز سوز گرماتاب میباشد.

صخره نوردی انقلاب
صرفه جویی حداقل ۵۰ درصدی در  مصرف گاز و ۹۰ درصدی در مصرف برق
امکان خاموش کردن دستگاههای گرماتاب در زمان های تعطیلی سالن ورزشی
تامین گرمایش سریع سالن پس از روشن کردن دستگاه گرماتاب
امکان نصب گرماتاب با محافظ مشبک در سالنهای با گردش توپ

تامین گرمایش مطلوب بدون ایجاد گردش هوا

و ذرات معلق و در نتیجه افزایش حفظ سلامت محیط

کاهش قابل ملاحظه هزینه تعمیرات و نگهداری سیستم گرمایش
افزایش کیفیت هوای تنفسی و در نتیجه شادابی بیشتر ورزشکاران

عدم اشغال فضای فیزیکی

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *