گرماتاب برقی

هیتر تابشی برقی ( بخاری برقی )

هیتر تابشی برقی با استفاده از المنت های سرامیکی طراحی شده و یکی از بهترین گزینه ها جهت تامین گرمایش فضا های باز و محیط های مسکونی و ویلا ها میباشند. بخاری تابشی برقی در ظرفیت های مختلف قابل تولید میباشد.

مصرف این نوع هیتر ها برق بوده و بنابراین نیاز به استفاده از دودکش نمیباشد. جهت استفاده از هیترهای تابشی برقی تنها به برق تکفاز خانگی نیاز دارد. میزان آلودگی در هیترهای تابشی بسیار پایین و ناچیز میباشد.

احساس گرمای طبیعی در هنگام استفاده از هیتر تابشی برقی محسوس بوده و معمولا طراحی زیبا دارند.  بخاری برقی تابشی مادون قرمز با یک تکنولوژی منحصر بفرد تولید میشود. استفاده از آلیاژ آلومینیوم مخصوص در پنل های تابشی، فرآیند پوشش دهی و قرار گرفتن المنت های حرارتی دخل آن موجب میشود  تا حرارت انتقالی به اشیاء و افراد بعد از روشن شدن دستگاه تسریع گردد.

بخاری تابشی یا Radiant Heater سیستمی گرمایشی است که بر مبنای انتقال حرارت تابشی کار میکند. ساختار سامانه های تابشی از طبیعت و خورشید الهام گرفته و گرما را با استفاده از انتقال حرارت تابشی به  اجسام منتقل مینماید. در طبیعت امواج تابشی تولید شده در خورشید با طی نمودن مسافتی زیاد به سمت زمین حرکت نموده و پس از برخورد با زمین به گرما تبدیل می شود.  نکته مهم در انتقال حرارت تابشی آن است که این امواج جذب هوا نشده و تنها پس از برخورد با اجسام انرژی خود را آزاد مینمایند. از اینرو اتلاف حرارتی در بخاری تابشی برقی بسیار پایین بوده و با مصرف انرژی پایین، گرمایشی مطلوب و یکنواخت را تامین مینماید.

بخاری تابشی برقی

بخاری تابشی برقی

بخاری برقی، با قابلیت نصب روی سه پایه و یا روی دیوار میباشد. ارتفاع سه پایه بلند تلسکوپی تا ۲ متر قابل تنظیم می باشد. ظرفیت حرارتی این بخاری برقی ۲۵۰۰ وات بوده و یکی از کاربردی ترین هیترهای تابشی برقی میباشد. این هیتر، گرما را از طریق امواج مادون قرمز و تابش انتقال داده و باعث گرم شدن سریع افراد، اشیاء و محیط میگردد. امکان تنظیم حرارت در حدفاصل ۵۰۰ وات تا ۲۵۰۰ وات وجود داشته که این امر در کاهش میزان مصرف برق بسیار مهم میباشد. بخاری تابشی برقی موجب چرخش هوا نشده در نتیجه آلودگی های مواد معلق و غبار موجود در هوا به شدت کاهش می یابد. با روشن نمودن بخاری پس از ۲۲ ثانیه شاهد گرم شدن سریع و ایجاد گستره و چتر حرارتی در محیط خواهیم بود. کوتاه بودن زمان گرمایش، صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی ایجاد مینماید. از پارامترهای مهم این دستگاه  صادراتی میتوان به قابلیت افزایش و کاهش درجه حرارت بر حسب نیاز، اشاره نمود.

مشخصات فنی بخاری برقی

 • ظرفیت حرارتی ۲۵۰۰ وات
 • انتقال حرارت از طریق امواج تابشی
 • امکان اتصال به ترموستات جهت تنظیم دما
 • قابلیت نصب روی دیوار، سقف و پایه تلسکوپی
 • ایجاد و تمرکز گرمای مطلوب بر روی سطوح پایین محیط به صورت یکنواخت
 • بدون گردش هوا در محیط و عاری از هر گونه گرد و غبار و آلودگی
 • امکان گرمایش در سطوح مورد نیاز به صورت منطقه ای
 • عدم اشغال فضای مفید کاری و فاقد آلودگی صوتی
 • ابعاد ۱۸۰*۱۵۰*۱۰۰۰ میلی متر
گرماتاب-برقی-سقف

نکات مهم گرماتاب برقی:

 • بخاری های تابشی را هرگز در حالت عمودی روشن نکنید
 • هنگامی که  بخاری روشن است یا از برق کشیده شده ولی لامپ آن هنوز داغ و گرم است حرکت ندهید. در این صورت فنر داخل لامپ جمع شده و بخاری خراب می شود

مکانهای قابل استفاده از هیتر تابشی برقی

مناسب برای منازل  رستوران ها، کافی شاپ ها، سالن های ورزشی، گلفروشی ها و گلخانه های صنعتی، اماکن عمومی، مدارس، کتاب خانه ها و …

نکاتی برای نصب بخاری برقی یا هیتر برقی تابشی

۱-  اتصال الکتریکی به هیتر برقی تابشی باید از طریق دو دهانه با اتصال ۱.۲ اینچی انجام شود.

۲- دسترسی به پایانه­ های بخاری تابشی با برداشتن دو پیچ در هر یک از پوشش­ های جعبه ترمینال حاصل می­شود.

۳- سیم­کشی باید در مجرای فلزی انعطاف پذیر اجرا شود و همچنین باید قوانین و الزامات برق رعایت شده و توسط یک فرد واجد شرایط نصب شود.

۴- سیم­هایی که برق پایانه‌های المنت گرمایشی را تامین می­کنند، باید حداقل عایق ۱۵۰ درجه سانتیگراد باشد.

۵- باید از طول سیم کافی برای اتصال از هر ترمینال به محل جعبه اتصال، که دمای آن از ۳۰۰ درجه فارنهایت بیشتر نمی­شود، استفاده شود.

۶- پایانه را با انبردست نگهداری و پیچ آن را به وسیله یک پیچ گوشتی محکم کنید.

مزایای استفاده از هیتر برقی از نوع تابشی در رستوران­ها

بهترین گزینه برای گرمایش فضاهای باز در طول هوای خنک و سرد فصل پاییز و زمستان هیتر برقی است. این دستگاه یکی از لوازم­‌های جانبی ضروری است که استفاده از آنها در فضای باز و مشاغل گوناگون از جمله رستورا­ن­‌ها به دلیل مزایای فوق‌العاده خود رو به افزایش است.

به‌ کار بردن هیتر تابشی برقی در رستوران‌­ها به دلیل گرمایش موضعی، مقاوم بودن دربرابر رطوبت، مقاوم بودن دربرابر عوامل آسیب رسان محیطی، بالا بودن راندمان حرارتی المنت، نصب راحت، تعمیر و نگهداری آسان، توزیع یکنواخت گرما در کل محیط، تولید و ایجاد صدای بسیار پایین، اشغال فضای کم، مصرف برق کم، عدم‌تولید آلاینده و سازگار بودن با محیط زیست، قیمت مناسب نسبت به دیگر لوازم گرمایشی و داشتن ساختاری با کیفیت، بسیار مورد استقبال است.

از دیگر خوبی­های نصب هیتر تابشی برقی این است که افراد برای گرم شدن نیاز نیست در کنار آن تجمع کنند، این دستگاه به دلیل تابش موضعی همچون خورشید، گرمای مطلوبی را به صورت ملایم و با سرعت کم در فضا توزیع و ایجاد می‌کند و تمام افراد موجود در اطراف آن می‌توانند از گرمایش لذت ببرند. همچنین هیتر تابشی رستوران، فضای مفید رستوران را اشغال نمی‌کند و به آسانی در سقف نصب می‌شود.