هیتر تابشی

خرید انواع محصولات هیتر تابشی با نصب و راه اندازی رایگان دستگاه‌ها برای مشاوره رایگان با شماره تماس های ما در ارتباط باشید.

بخاری سرامیکی گرماتاب


بخاری برقی تابشی

گرماتاب گلخانه‌ای مدل خطی SL

مشخصات انواع هیتر تابشی

هیتر تابشی بر مبنای انتقال حرارت تابشی با الهام از طبیعت مانند خورشید گرمایش را به محیط منتقل مینماید. هیتر با مصرف گاز شهری با فشار گاز خانگی، احتراق حاصله را به امواج مادون قرمز تبدیل نموده و امواج تابشی را در فضا پراکنده می نمایند.

اتلاف حرارتی در  هیتر تابشی بسیار پایین بوده و بازده حرارتی و راندمان بالایی دارد. امواج تابشی پس از برخورد به اجسام، تبدیل به گرمایش شده و حرارت اجسام را بالا میبرد. در بخاری تابشی امواج تابشی جذب هوا نشده و پس از برخورد با سطح محیط به حرارت تبدیل میشود. بر خلاف سایر دستگاه‌ها مانند بخاری صنعتی که برای تولید انرژی گرمایی هوا را واسط قرار میدهند، در هیتر تابشی به شکل دیگری انجام می گیرد. بخاری صنعتی بر مبنای انتقال حرارت از طریق جابجایی هوای گرم موجب افزایش دما در محیط میگردند. به جهت اینکه هوای گرم سبک میباشد جریان هوای گرم به بالای سالن‌ها و زیر سقف حرکت مینماید که این امر اتلاف حرارتی را دو چندان میکند.

این دستگاه برای تامین گرمایش فضاهای با ارتفاع بلند یا محیط‌های باز بسیار ایده‌آل می باشد. تامین گرمایش در چنین محیط‌هایی دشوار بوده و نیازمند هزینه‌های زیادی است. از این جهت تولیدکنندگان بخاری سقفی تابشی،  انواع مختلف هیتر تابشی در مدل‌ها و ظرفیت‌های حرارتی را طراحی و تولید می‌نمایند. این محصول معمولا در زیر سقف نصب شده و گرما را به سمت پایین هدایت می‌کند.

لوله‌های هیتر تابشی با جنس استیل یا آلومینایز ساخته شده که در مقابل حرارت مقاوم بوده و ضریب تابشی آنها بالا میباشند. گرماتاب یک نوع هیتر تابشی است و در این دستگاه حرارت بالای ایجاد شده در لوله‌ها به وسیله یک رفلکتور به سطح اجسام منعکس شده و چتر حرارتی در محیط ایجاد میگردد.


قیمت هیتر تابشی


قیمت هیتر تابشی به پارامترهای مختلفی از جمله استفاده از قطعات اصلی و با کیفیت، ارایه خدمات پس از فروش به موقع و بسیاری موضوعات دیگر بستگی دارد. هر چه تامین قطعات از تامین کنندگان خوش‌نام‌تر و با کیفیت تری استفاده شود، به طور مشخص در قیمت گرماتاب اثر گذار خواهد بود. استفاده از لوله‌های آتشخوار با کیفیت با جنس استنلس استیل و یا آلومینایز ضمن اینکه مقاومت بالای دمایی را دارد موجب میگردد طول عمر لوله‌ها افزایش یافته و ضریب تابش و انتقال حرارت نیز به نحو مطلوب بهبود یابد. هیتر تابشی با شیر برقی اصلی و ایرسوییچ از تولیدات شرکت سیت ایتالیا نقشی مهم در افزایش ایمنی و بهبود در عملیات احتراق کامل دارد.

گارانتی محصولات و خدمات پس از فروش

همه محصولات گرماتاب دارای گارانتی بلند مدت و معتبر می باشند و همچنین خدمات پس از فروش محصولات نیز با کیفیت بالا ارائه می شود. شرکت ایران مشعل اولین وارد کننده دستگاه‌های گرمایش تابشی در ایران می باشد که با ارائه بهترین خدمات همراه مشتریان گرامی می باشد.

نکات نصب دستگاه هیتر تابشی

با توجه به اینکه استقرار و نصب هیتر در ارتفاع میباشد ضروری است نسبت به تهیه و تامین بالابر مناسب و ایمن اقدام نمود. بالابر مزبور میبایست شرایطی ایمن جهت دسترسی تکنسین فنی گرماتاب به محل استقرار دستگاههای گرمایش تابشی را فراهم نماید. بهتر است جهت حفظ ایمنی تکنسین و همچنین رعایت ضوابط و قوانین مرتبط با ایمنی و بهداشت هنگام نصب کمربند ایمنی درنظر گرفته شود.

انواع نصب هیتر زاویه دار و یا آویز

نصب گرماتاب در سالن‌های صنعتی به دوصورت زاویه دار و یا آویز از سقف نصب و استقرار میابد. در صورتی که سالن صنعتی دارای جرثقیل سقفی باشد با تامین ساپورت‌های مناسب زیر ریل جرثقیل، دستگاه‌ها گرماتاب به صورت زاویه دار نصب می‌گردد.

نصب زاویه دار دستگاه گرماتاب بصورت زاویه دار در زیر ریل جرثقیل میبایست به گونه‌ای باشد تا در هنگام کار با جرثقیل با تنظیم استوپر از برخورد جرثقیل با دستگاه‌های هیتر تابشی جلوگیری شود.

در صورتی که ارتفاع جرثقیل پایین باشد و مابین سقف سالن صنعتی و جرثقیل فضای کافی وجود داشته باشد. میتوان در صورت تایید کارشناس فنی گرماتاب، دستگاه بصورت آویز از سقف هم نصب شود.

هیترتابشی گرماتاب

موارد مهم در جهت تعیین ارتفاع هیتر تابشی

جهت تعیین ارتفاع استقرار هیتر تابشی در سالن‌ها و فضاهای بسته، برای هر مدل ، به کاتالوگ دستگاه مراجعه شود و فاصله جسم تا لوله آتشخوار میبایست منطبق با کاتالوگ بوده تا ایمنی دستگاه تامین گردد. فاصله بالای هیتر تابشی تا جسم یا سقف و همچنین طرفین دستگاه میبایست طبق موارد مندرج در کاتالوگ فنی گرماتاب صورت پذیرد.

جهت تعیین ارتفاع استقرار هیتر تابشی در فضاهای باز و یا فضاهای نزدیک درب ورودی سالن‌ها، بهتر است. طبق نظر کارشناس فنی اقدام نمود. در شرایط مزبور ارتفاع نصب پایین تر از ارتفاع مجاز نصب دستگاه‌ها در فضاها و سالن‌های بسته میباشد.

در پروژه هایی که تامین گرمایش به صورت موضعی و فقط جهت تامین گرمایش بخشی از سالن مدنظر باشد ارتفاع استقرار هیتر طبق نظر کارشناس فنی صورت می پذیرد. این کار سبب می شود تا از دوباره کاری نصب گرماتاب جلوگیری به عمل آید.

در هنگام نصب هیتر تابشی به صورت زاویه دار میبایست نسبت به تهیه و تامین ساپورت‌های نگهدارنده اقدام نمود. جهت رعایت فواصل ساپورت‌ها و نحوه تامین و ساخت آن، ضروری است به قسمت منوی خدمات فنی همین سایت مراجعه نمایید.

هیتر تابشی گرماتاب
هیتر تابشی مدل22 و 35 و 40 کیلووات از دو نقطه با زنجیر به محل‌های مورد نظر مستقر میگردند.
نحوه قرار گیری هیتر گرماتاب
هیتر های تابشی گرماتاب مدل 50 و 65 کیلووات از سه نقطه با زنجیر به محلهای مورد نظر مستقر میگردند.
مدل دستگاه22UT35UT40UT50UT
طول دستگاه متر5.245.896.107.62
عرض دستگاه سانتی متر49676767
وزن دستگاه واحد کیلوگرم639597144
ظرفیت حرارتی K CAL20000300003440045000
ظرفیت حرارتی KW22354050
حداکثر میزان مصرف گاز طبیعی
با فشار 17.8 M BAR فشارخانگی M2/HR
2.13.33.84.7
حداقل ارتفاع پیشنهادی نصب متر _ سقفی3.64.34.35.7
حداقل ارتفاع پیشنهادی نصب متر _ زاویه دار33.63.65
حداقل فاصله ایمنی سانتی متر بالای دستگاه50505050
حداقل فاصله ایمنی سانتی متر
زیر لوله آتشخوار
125150210210
حداقل فاصله ایمنی سانتی متر
کنار دستگاه
60606060
فیوز قطع جریان اضافی4 آمپر4 آمپر4 آمپر4 آمپر
برق مصرفی (وات) 40 الی 100 وات – 220 ولت تک فاز
مشخصات فنی دستگاه گرماتاب مدل UT

موارد مهم در سالن های ورزشی

در گرمایش سالن های ورزشی با توجه به اینکه بدن ورزشکاران در اثر فعالیت و تحرک بالا،  تولید گرما میکند بهتر است دستگاه‌ها بر روی سکوی تماشاگران نصب گردد. البته نحوه استقرار و چیدمان در این سالن‌ها نهایتا میبایست توسط کارشناس نهایی گردد و ضمناً در سالنهای ورزشی جهت جلوگیری از برخورد توپ به دستگاه، نصب توری محافظ ضروری میباشد.

هیتر تابشی به همراه حفاظ در سالن ورزشی

محصولات احتراق و استفاده از دودکش

در سالن‌های ورزشی، گلخانه و کلیه فضاهای بسته که در آنها تهویه طبیعی وجود نداشته و میزان اکسیژن موجود در هوا از اهمیت بالایی برخوردار است. نصب لوله‌های ورودی اکسیژن به مشعل و خروجی فن جهت تخلیه نمودن محصولات احتراق از محیط ضروری و الزامی میباشد.

دود کش در سیستم گرمایش تابشی

• برای تامین گرمایش سالن تعمیرگاه خودرو میبایست از قرار دادن مستقیم دستگاه گرمایش تابشی در بالای جک و بالابر ماشین‌ها خودداری گردد.
• برای تامین گرمایش گلخانه و مرغداری بهتر است برای گسترده تر شدن و توزیع مناسب حرارت از استقرار رفلکتورهای کوچک در سمت لوله اتشخوار استفاده نمود.
• استفاده از بخاری گرماتاب جهت خشک کن سنگ فاصله استقرار دستگاه تا گاری های سنگ بر مبنای شرایط سالن متفاوت میباشد.
• نصب هیتر تابشی در کوره های رنگ و محیط‌های کوچک میبایست مشعل و فن دستگاه گرماتاب در بیرون محیط خشک کن نصب گردد.

مزایای هیتر تابشی گازی


سوخت مصرفی هیتر تابشی گاز طبیعی و یا برق است و با توجه به اتلاف حرارتی پایین و راندمان حرارتی بالا مزایای گسترده ای دارد. برخی از این مزایا به شرح زیر میباشد.
• امکان تامین گرمایش به صورت موضعی و یا گرمایش یکنواخت
• اتلاف انرژی پایین و در نتیجه کاهش هزینه مصرف گاز و برق
• عدم اشغال فضای فیزیکی
• کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات
• نصب و راه اندازی رایگان

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *