قیمت گرماتاب

قیمت گرماتاب سقفی

جهت مشاوره رایگان با شماره تماس ۰۹۱۲۳۰۲۱۷۹۱ تماس حاصل فرمایید

دستگاه گرمایش تابشی گرماتاب گاز سوز بوده و موضوع ایمنی برای آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای اطمینان از ایمنی و کیفیت در تولید دستگاه گاز سوز میبایست به اصل بودن قطعات مصرفی توجه ویژه‌ای نمود. دستگاه گرماتاب با نام های مختلفی از جمله هیتر تابشی، هیتر سقفی، گرماتاب سقفی، هیتر تشعشعی، بخاری لوله‌ای و… در ایران شناخته می‌شوند. مهمترین تفاوت تولید کنندگان دستگاه‌های گرمایش تابشی با محصولات گرماتاب، قیمت نسبتا پایین تر آن‌ها میباشد. حال پرسش این است که دلایل عمده این اختلاف قیمت با برندهای متفرقه منتج از چه مواردی میباشد.

شاخص ها و پارامتر های مهم در تعیین قیمت گرماتاب

هر دستگاه گاز سوز از تعدادی اجزاء و قطعات تشکیل گردیده که شاخص های مهمی برای تعیین قیمت تمام شده محصول میباشند. هرچه قطعات و اجزاء محصولات گرماتاب با کیفیت تر باشند طبیعاً بر قیمت نهایی محصول نیز تاثیر گذار خواهند بود. در هنگام خرید دستگاه گازسوز گرمایش تابشی، میبایست نسبت به بررسی موارد زیر اقدام نمود.

تاثیر استفاده از قطعات اصل بر روی قیمت

در یک دستگاه گرم کننده تابشی قطعاتی وجود دارند که اگر اصل و باکیفیت باشند هم میتواند در کارکرد مطلوب و صحیح دستگاه موثر باشد و هم به ایمنی که خود یکی از مولفه های بسیار مهم در استاندار بودن دستگاه گرم کننده تابشی است، کمک می کند. در زیر به بررسی تمامی اجزاء دستگاه تابشی گاز سوز میپردازیم.

قطعات مهم در تعیین قیمت گرماتاب

رله مشعل دستگاه بخاری تابشی گرماتاب

قیمت رله مشعل گرماتاب

رله مشعل گرماتاب وظیفه فرمان دادن به قطعات دیگر و در نهایت روشن نمودن مشعل را به عهده دارد. با توجه به حساس بودن موضوع و به منظور بهبود در عملکرد به موقع و درست اجراء مشعل لازم است از رله یا همان برد الکترونیکی با کیفیت و مرغوب استفاده نمود. حال اگر از رله غیر اصلی یا همان فیک استفاده شود ممکن است پیامدهایی مثل روشن نشدن و معیوب کار کردن مشعل را به همراه داشته باشد. همچنین در صورت عدم وجود برنامه صحیح در رله دستگاه گرماتاب، ممکن است موجب خروج گاز و ایجاد مخاطرات و آسیب های جدی گردد.

ایر سوییچ گرماتاب

ایرسوییچ تعیین اختلاف فشار بین داخل لوله و محیط بیرون از مشعل دستگاه گرماتاب را به عهده دارد. ایرسوییچ نوعی سنسور محسوب شده که اگر این قطعه مرغوب و اصل نباشد این سنسور به درستی عمل نکرده ودر صورت نشتی و وجود حفره یا سوراخ در لوله ها، نمیتواند آن را به درستی تشخیص دهد. در برخی موارد حتی ممکن است منجر به آتش سوزی گردد.

ایر سویچ دستگاه گرماتاب

شیر برقی مشعل دستگاه هیتر تابشی گرماتاب


شیر برقی مشعل ضمن تنظیم فشار گاز ورودی و ترکیب گاز با اکسیژن نسبت به ایجاد شعله اقدام مینماید. شیر برقی گرماتاب به دو عدد بوبین مجهز بوده و شعله را در دو مرحله در مشعل گرماتاب ایجاد مینماید. اصل بودن این قطعه به ایجاد کیفیت و ماندگاری شعله کمک نموده و منجر به احتراق کامل و بدون نقص شعله مینماید. کیفیت و برند تولید کننده شیر برقی در تعیین قیمت گرماتاب نقش مهم و حیاتی دارد.

شیر برقی
شیر برقی

رفلکتور دستگاه گرمایش تابشی


رفلکتور شامل ورق های استیل مرغوب به شکل ذوزنقه است که در بالای لوله های دستگاه نصب می شود. این قسمت وظیفه منعکس نمودن انتقال دما به صورت تابشی را داشته که در نتیجه حرارت به سمت پایین و کف سالن منعکس میگردد. در صورتی که کیفیت ورق های رفلکتور مناسب نباشد انتقال حرارت تابشی به درستی صورت نمی گرفته و درنهایت دستگاه راندمان مناسب برای تامین گرمایش و ظرفیت حرارتی را نخواهد داشت. مشخصات رفلکتور گرماتاب به شرح زیر میباشد.

۴۳۰ Stainless Steel Rolled Coil

Composition per ASTM A240

Carbon 0.12 Max

Manganese 1.00 Max

Phosphorus 0.040 Max و Sulfur 0.030 Max و Silicon 1.00 Max

Chromium 16.00-18.00

Nickel 0.75 Max و Nitrogen و Molybdenum

• لوله آتشخوار دستگاه گرماتاب


جنس لوله اتشخوار حتما میبایست به گونه ای باشد تا در برابر حرارتی معادل ۵۵۰ درجه سانتی گراد مقاومت داشته باشد. لوله آتشخوار دستگاه گرمایش تابشی گرماتاب در همه مدلها به صورت تمام استیل و یا آلومینایز بوده که در برابر شعله مستقیم و حرارت بالا مقاوم میباشند.

قیمت گرماتاب سرامیکی

قیمت هیتر سرامیکی گرماتاب

کلیه لوله های دستگاه گرمایش تابشی گرماتاب ابتدا سندبلاست و چربی زدایی شده و پس از آن با رنگ با کیفیت نسوز و مقاوم در برابر حرارت رنگ کاری میگردد.

مشخصات فنی گرماتاب
مشخصات فنی گرماتاب

استانداردهای مورد نیاز برای دستگاه هیتر تابشی گازسوز

انطباق دستگاههای گاز سوز با استانداردهای معتبر اروپایی و ایرانی، امنیت خاطر را به ارمغان خواهد داشت. بدیهی است تولید دستگاه گازسوز به جهت اهمیت ایمنی در این نوع کالا میبایست در آزمایشگاهی مجهز و معتبر بازرسی و کنترل نهایی گردند. آزمایشگاه شرکت ایران مشعل یکی از مجهز ترین آزمایشگاههای کشور در زمینه کنترل و بازرسی دستگاههای گرمایش تابشی بوده و در این راستا همکار اداره استاندارد نیز میباشد. بخشی از این استانداردها در زیر به آنها اشاره شده است:

استاندارد
استاندارد
گواهینامه گرماتاب

لازم به ذکر است کلیه مولفه های کیفی درج شده در بالا شرایط حداقلی برای کیفیت دستگاه گرمایش تابشی بوده و واحد طرح و توسعه به صورت مداوم در راستای بهبود شاخصه های کیفیت و تولیدات مرغوب اقدام مینماید.

طراحی مناسب و تاثیرآن در قیمت گرماتاب


به منظور انتخاب صحیح و مناسب بخاری تابشی گرماتاب در فضاهای مختلف ، و تاثیر آن بر قیمت گرماتاب می بایست در ابتدا به نکات زیر توجه نمود:
• کاربری محل مورد نیاز جهت تامین گرمایش با استفاده از هیتر تابشی گرماتاب

ارتفاع محل مورد نظر جهت استقرار گرمایش تابشی


در سالن‌های صنعتی، ورزشی و تعمیرگاه که ارتفاع سقف آنها بلند میباشد از دستگاه های گرماتاب مدل U که شدت گرمایش بالایی دارند استفاده میشود. در این گونه سالن‌ها بر حسب ارتفاع سالن‌ها معمولا از بخاری گرماتاب با ظرفیت های حرارتی ۴۰ یا ۵۰ یا ۶۵ کیلو وات استفاده میگردد. به طوری که اگر ارتفاع سالن بیشتر از ۵ متر باشد از دستگاه‌های ۵۰ کیلووات و ۶۵ کیلووات و در سالن‌هایی که ارتفاع سقف آنها کمتر از ۵ متر می‌باشد از گرماتاب های مدل ۳۵ یا ۴۰ کیلووات و در موارد نادر برای ارتفاع های کمتر از ۳ متر از مدل‌های ۲۲ کیلووات میتوان استفاده نمود.
در سالنهای گلخانه و مرغداری ها که ارتفاع سقف آنها نسبت به سالن‌های صنعتی کوتاه تر میباشد از مدل SL یا همان تک لوله که شدت گرمایش پایین تری دارند استفاده میشود. این نوع گرماتاب‌ها دارای طول بلند با شدت تابش کم تر نسبت به مدل‌های u شکل هستند و برای گرمایش گلخانه و مرغداری مناسب میباشد. در گلخانه ها بر حسب ارتفاع سالن معمولا از دستگاه‌های با ظرفیت های حرارتی ۴۰ یا ۵۰ کیلو وات استفاده میشود. به طوری که اگر ارتفاع سالن بیشتر از ۴ متر باشد از دستگاه‌های ۵۰ کیلووات و در سالن‌هایی که ارتفاع سقف آنها کمتر از ۴ متر میباشد از گرماتاب های مدل ۳۵ یا ۴۰ کیلووات و در موارد نادر برای ارتفاع های کمتر از ۳ متر از گرماتاب های ۲۲ کیلووات میتوان استفاده نمود.
در فضاهای باز ویلاها و رستوران‌ها و در مواردی که تبادل حرارتی بسیار زیادی با محیط بیرون وجود دارد طبق نظر کارشناس میتوان از مدلهای قویتر برای ارتفاع های پایین استفاده نمود. هیتر تابشی سرامیکی بیشتر برای فضاهای با ارتفاع کم و مساحت ۱۰ تا ۲۰ مترمربع کاربرد دارد و شدت تابش و چتر حرارتی انها از مدلهای لوله‌ای کمتر است.


قیمت بخاری سرامیکی گرماتاب

در حال حاضر قیمت هیتر تابشی سرامیکی در بازار با توجه به مدل و ظرفیت های حرارتی آن متفاوت می باشد. اینکه چه تعداد هیتر سرامیکی جهت تامین گرمایش مناسب میباشد به مواردی از قبیل ابعاد و ارتفاع نصب، نوع کاربری، برودت هوای منطقه و بسیاری موارد دیگر بستگی داشته که در این ضمینه میتوانید از مشاوره رایگان نمایندگی بهره مند شوید.
قطعات مورد استفاده و کیفیت هر کدام از خدمات بعلاوه نوع گارانتی و خدمات این دستگاه به شدت بر قیمت هیتر تابشی سرامیکی تاثیر گذار میباشد. گرماتاب به عنوان اولین دستگاه‌های گرمایش تابشی در کشور یکی از با کیفیت ترین هیترهای سرامیکی را در کشور تولید مینماید. این محصولات در آزمایشگاه مجهز مورد تست و بازرسی قرار میگیرد. هیتر تابشی سرامیکی گرماتاب مدل GT-T6 با ظرفیت حرارتی ۱۱ کیلو وات و ابعاد ۵۴*۹۰ و مجهز به ۶ عدد پنل سرامیکی و وزن ۲۳ کیلوگرم تولید میگردد.

قیمت دستگاه های سرامیکی گرماتاب

مقایسه قیمت گرماتاب با بخاری صنعتی و موتورخانه مرکزی

در گرماتاب برخلاف سامانه های گرمایشی هوای گرم، عمده‌ی تبادل حرارتی با محیط، از طریق تایش صورت می گیرد. تامین گرمایش با انتقال حرارت تابشی بیش از ۵۰٪ انرژی خود را از طریق تابش با محیط اطراف مبادله می کنند. این ویژگی گرمایش تابشی گرماتاب در مجموع سبب کاهش قابل توجه هزینه های مرتبط با گرمایش سالن های با ارتفاع بیش از ۳ متر می شود. پیش از شروع محاسبه مقادیر اتلاف حرارتی، انتخاب دستگاه ها و مقایسه‌ی آن با سامانه‌های هوای گرم، در این رابطه عوامل اصلی موثر در کاهش هزینه های بخش گرمایش از طریق هیتر سقفی مورد بررسی قرار می گیرد. باید توجه داشت که این عوامل به یکدیگر وابسته هستند و تمامی آنها از ماهیت انتقال حرارت در گرماتاب یعنی انتقال حرارت تابشی نشات می گیرند و این تقسیم بندی صرفا برای مطالعه‌ی ویژگی های انتقال حرارت تابشی در گرمایش سالن ها صورت گرفته است.

احساس راحتی و آسایش دمایی یکسان با دمای طراحی پایین تر


احساس آسایش دمایی به دمای مؤثر هوا وابسته است و از آنجا که دمای مؤثر، میانگین دمای هوا و دمای متوسط تابشی می باشد، بنابراین در دمای متوسط تابشی بالاتر، با دمای هوای کمتر می توان آسایش دمایی را فراهم نمود. در سامانه‌های هوای گرم، هوا واسطه‌ی انتقال گرما قرار می گیرد و اجسام موجود در سالن از طریق تماس با هوا (انتقال حرارت جابه‌جایی) گرم می شوند.
بنابراین دمای هوا بیش از دمای سطوح مجاور آن خواهد بود در حالی که در گرماتاب گرمای سطح لوله‌های تابشی از طریق منعکس کننده مستقیما به اجسام مجاور انتقال می یابد. از این رو دمای سطوح و به تبع آن دمای متوسط تابشی در گرمایش با سامانه های گرماتاب بیش از دمای هوای سالن خواهد بود به طوری که در دمای هوای C ° ۱۶، دمای متوسط تابشی سطوح حدود C ° ۲۴ بوده و بدین ترتیب گرماتاب برای ساکنان آسایش دمایی را در دمای مؤثر C°۲۰ تامین می نماید.

در حالی که برای تأمین همین شرایط در سامانه های هوای گرم بایستی دمای هوا تا C°۲۰ افزایش یابد؛ بنابراین دمای هوای گرم کننده های هوای گرم باید از این دما نیز به مراتب بیشتر باشد.
دمای پایین تر هوا در سامانه های تابشی موجب خواهد شد تا اختلاف دما بین دمای طرح داخل و خارج در زمستان کاسته شود و به تبع آن تلفات حرارتی در ساختمان کاهش یابد (تلفات جداره ها و تهویه) ؛ از این رو از میزان تلفات حرارتی ناشی از جداره ها با توجه به رابطه‌ی فوریه کاسته می شود:
Q= k .A. Tair – Tout
Δx
تلفات تهویه نیز سبب خروج هوای گرم از ساختمان خواهد شد؛ هرچه دمای هوا بیشتر باشد، نرخ خروج انرژی از ساختمان بیشتر خواهد بود. در گرماتاب با کاهش دمای هوا به میزان بسیار قابل توجهی از تلفات تهویه کاسته می شود، این موضوع در سالن هایی با آلودگی زیاد نظیر صنایع فولاد و ریخته گری، تعمیرگاه های خودرو، مرغداری ها و سالن های ورزشی که نیاز به تهویه بیشتری دارند، اهمیتی افزون تر خواهد یافت. علاوه بر کاهش تلفات، تأمین گرمایش در دمای هوای پایین تر برای افراد احساس آرامش و نشاط بیشتری را ایجاد خواهد کرد.

انواع اتلاف حرارتی در ساختمان (تلفات جداره ها و کف و تلفات ناشی از تهویه)


واسطه گرمایش قرار نگرفتن هوا


انتقال حرارت تابشی نیازی به محیط واسطه ندارد. خورشید زمین را از فاصله ۱۵۰ میلیون کیلومتری بدون هیچ ماده‌ی واسطه ای گرم می کند. امکان گرمایش افراد بدون دخالت هوا مزایای فراوانی دارد که کاهش گرادیان دمایی بین کف و سقف سالن، سرعت عمل گرمایش (و عدم نیاز به پیش گرمایش طولانی)، عدم چرخش اضافی هوا در سالن و کاهش هزینه‌های برق مصرفی جهت انتقال سیال واسطه و توزیع هوا از مهم ترین این ویژگی ها محسوب می شوند که در قسمت های بعدی به مرور آنها خواهیم پرداخت.