قیمت گرماتاب

قیمت گرماتاب بر حسب مدل‌های مختلف و ظرفیت های حرارتی آن متفاوت میباشد. گرماتاب برند ثبت شده شرکت ایران مشعل است از اینرو قیمت گرماتاب اصلی را فقط از نمایندگی های مجاز آن تهیه نمایید. قیمت گرماتاب که برند اصلی بخاری تابشی میباشد از 50/000/000 تومان شروع میشود. به این نکته توجه نمایید که تولیدات شرکت‌های دیگر گرماتاب نیست. تمامی قطعات مورد استفاده در محصول تولیدی گرماتاب از بهترین و معتبرترین شرکت‌های اروپایی میباشد مقایسه قیمت گرماتاب با سایر محصولات و برندهای مختلف تولید کنندگان، صرفا با ارزیابی قطعات مصرفی در آن محصول توصیه میگردد.

قیمت گرماتاب سقفی

جهت مشاوره رایگان به منظور اخذ قیمت گرماتاب با شماره تماس 09123021791  تماس حاصل فرمایید.

انتخاب مدل‌های مختلف گرماتاب برای هر کاربری متفاوت است و در زیر مدل‌های مختلف ارایه میگردد. لطفا پس از مطالعه مشخصات فنی هر دستگاه نسبت به انتخاب مدل با راهنمایی کارشناسان این نمایندگی فروش اقدام تا صدور پیش فاکتور و ارایه قیمت گرماتاب در دستور کار قرار گیرد.

قیمت گرماتاب سقفی

دستگاه گرمایش تابشی گرماتاب گاز سوز بوده و موضوع ایمنی برای آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای اطمینان از ایمنی و کیفیت در تولید دستگاه گاز سوز، میبایست به اصل بودن قطعات مصرفی توجه ویژه‌ای نمود. دستگاه گرماتاب با نام های مختلفی از جمله هیتر تابشی، هیتر سقفی، گرماتاب سقفی، هیتر تشعشعی، بخاری لوله‌ای و… در ایران شناخته می‌شوند. مهمترین تفاوت تولید کنندگان دستگاه‌های گرمایش تابشی با محصولات گرماتاب، قیمت نسبتا پایین تر آن‌ها میباشد. حال پرسش این است که دلایل عمده این اختلاف قیمت گرماتاب با برندهای متفرقه منتج از چه مواردی میباشد.

گرماتاب 65 کیلووات
گرماتاب مدل 65UT
گرماتاب 50ut
گرماتاب مدل 50UT
گرماتاب مدل 40 کیلووات
گرماتاب مدل 40UT
گرماتاب 35ut
گرماتاب مدل 35UT
گرمایش تابشی گرماتاب 22 کیلو وات
گرماتاب مدل 22UT
هیتر تابش 15UT
گرماتاب مدل 15UT
گرماتاب گلخانه 50 کیلووات
گرماتاب مدل 50SL
گرماتاب 40SL
گرماتاب مدل 40SL
هیتر تابشی گلخانه 22SL
گرماتاب مدل 22SL
حفاظ ورزشی گرماتاب مدل 50 و 40
حفاظ ورزشی گرماتاب
قیمت گرماتاب دکوراتیو
گرماتاب مدل دکوراتیو
قیمت گرماتاب سرامیکی
گرماتاب مدل سرامیکی

تاثیر استفاده از قطعات اصل در تعیین قیمت گرماتاب

هر دستگاه گاز سوز از تعدادی اجزاء و قطعات تشکیل گردیده که شاخص های مهمی برای تعیین قیمت تمام شده گرما تاب است. هرچه قطعات و اجزاء محصولات گرماتاب با کیفیت تر باشند طبیعاً بر قیمت نهایی محصول نیز تاثیر گذار خواهند بود. قطعات اصل و باکیفیت هم می‌تواند در کارکرد مطلوب و صحیح دستگاه موثر باشد و هم به ایمنی که خود یکی از مولفه‌های بسیار مهم در استاندارد بودن دستگاه گرم کننده تابشی است، کمک می کند. در زیر به بررسی تمامی اجزاء دستگاه تابشی گاز سوز میپردازیم.

قطعات مهم در تعیین قیمت گرما تاب

رله یا برد الکترونیکی مشعل بخاری تابشی گرماتاب

قیمت رله مشعل گرماتاب

رله مشعل گرماتاب یا همان برد الکترونیک مشعل گرماتاب وظیفه فرمان دادن به قطعات دیگر و در نهایت روشن نمودن مشعل را به عهده دارد. با توجه به حساس بودن موضوع و به منظور بهبود در عملکرد به موقع و درست اجراء مشعل لازم است از رله یا همان برد الکترونیکی با کیفیت و مرغوب استفاده نمود. حال اگر از رله غیر اصلی یا همان فیک استفاده شود ممکن است پیامدهایی مثل روشن نشدن و معیوب کار کردن مشعل را به همراه داشته باشد. همچنین در صورت عدم وجود برنامه صحیح در رله دستگاه گرماتاب، ممکن است موجب خروج گاز و ایجاد مخاطرات و آسیب‌های جدی گردد.

جهت بررسی و نحوه عیب یابی رله یا برد الکترونیکی گرماتاب به قسمت رله یا برد الکترونیکی مشعل گرماتاب مراجعه کنید.

ایر سوییچ یا پرشر سوئیچ گرماتاب

ایرسوییچ تعیین اختلاف فشار بین داخل لوله و محیط بیرون از مشعل دستگاه گرماتاب را به عهده دارد. ایرسوییچ نوعی سنسور محسوب شده که اگر این قطعه مرغوب و اصل نباشد این سنسور به درستی عمل نکرده ودر صورت نشتی و وجود حفره یا سوراخ در لوله‌ها، نمیتواند آن را به درستی تشخیص دهد. در برخی موارد حتی ممکن است منجر به آتش سوزی گردد.

ایر سویچ دستگاه گرماتاب

شیر برقی مشعل هیتر تابشی گرماتاب


شیر برقی مشعل ضمن تنظیم فشار گاز ورودی و ترکیب گاز با اکسیژن نسبت به ایجاد شعله اقدام می‌نماید که این قطعه به دو عدد بوبین مجهز بوده و شعله را در دو مرحله در مشعل گرماتاب ایجاد می‌نماید. اصل بودن این قطعه به ایجاد کیفیت و ماندگاری شعله کمک نموده و منجر به احتراق کامل و بدون نقص شعله می‌نماید. کیفیت و برند تولید کننده شیر برقی در تعیین قیمت گرماتاب نقش مهم و حیاتی دارد.

شیر برقی
شیر برقی

رفلکتور بخاری گرمایش تابشی گرماتاب


رفلکتور شامل ورق‌های استیل مرغوب به شکل ذوزنقه است که در بالای لوله‌های دستگاه نصب می شود. این قسمت وظیفه منعکس نمودن انتقال دما به صورت تابشی را داشته که در نتیجه حرارت به سمت پایین و کف سالن منعکس میگردد. در صورتی که کیفیت ورق های رفلکتور مناسب نباشد انتقال حرارت تابشی به درستی صورت نمی گرفته و در نهایت دستگاه راندمان مناسب برای تامین گرمایش و ظرفیت حرارتی را نخواهد داشت. مشخصات رفلکتور گرماتاب به شرح زیر است.

رفلکتور دستگاه گرماتاب

430 Stainless Steel Rolled Coil

Composition per ASTM A240

Carbon 0.12 Max

Manganese 1.00 Max

Phosphorus 0.040 Max و Sulfur 0.030 Max و Silicon 1.00 Max

Chromium 16.00-18.00

Nickel 0.75 Max و Nitrogen و Molybdenum

لوله آتشخوار دستگاه گرماتاب گازی

جنس لوله آتشخوار حتما میبایست به گونه‌ای باشد تا در برابر حرارتی معادل ۵۵۰ درجه سانتی گراد مقاومت داشته باشد. لوله آتشخوار دستگاه گرمایش تابشی گرماتاب در همه مدل‌ها به صورت تمام استیل و یا آلومینایز بوده که در برابر شعله مستقیم و حرارت بالا مقاوم است. کلیه لوله‌های دستگاه گرمایش تابشی گرماتاب ابتدا سندبلاست و چربی زدایی شده و پس از آن با رنگ با کیفیت نسوز و مقاوم در برابر حرارت رنگ کاری میگردد.

قیمت گرماتاب صنعتی

استانداردهای مورد نیاز برای دستگاه هیتر تابشی گازسوز

انطباق دستگاه‌های گاز سوز با استانداردهای معتبر اروپایی و ایرانی، امنیت خاطر را به ارمغان خواهد داشت. بدیهی است تولید دستگاه گازسوز به جهت اهمیت ایمنی در این نوع کالا میبایست در آزمایشگاهی مجهز و معتبر بازرسی و کنترل نهایی گردند. آزمایشگاه شرکت ایران مشعل یکی از مجهز ترین آزمایشگاه‌های کشور در زمینه کنترل و بازرسی دستگاه‌های گرمایش تابشی بوده و در این راستا همکار اداره استاندارد نیز میباشد. بخشی از این استانداردها در زیر به آنها اشاره شده است:

استاندارد
گواهینامه گرماتاب

لازم به ذکر است کلیه مولفه های کیفی درج شده در بالا شرایط حداقلی برای کیفیت دستگاه گرمایش تابشی بوده و واحد طرح و توسعه به صورت مداوم در راستای بهبود شاخصه های کیفیت و تولیدات مرغوب اقدام مینماید.

چیدمان دستگاه گرماتاب و تاثیر آن در قیمت گرما تاب

به منظور انتخاب صحیح و مناسب بخاری تابشی گرماتاب در فضاهای مختلف  و تاثیر آن بر قیمت گرماتاب می بایست در ابتدا به نکات زیر توجه نمود:

  • کاربری محل مورد نیاز جهت تامین گرمایش با استفاده از هیتر تابشی گرماتاب
  • ارتفاع محل مورد نظر جهت استقرار گرمایش تابشی گرماتاب

در سالن‌های صنعتی، ورزشی و تعمیرگاه که ارتفاع سقف آنها بلند میباشد از دستگاه های گرماتاب مدل U که شدت گرمایش بالایی دارند استفاده میشود. در این گونه سالن‌ها بر حسب ارتفاع سالن‌ها معمولا از بخاری گرماتاب با ظرفیت های حرارتی 40 یا 50 یا 65 کیلو وات استفاده میگردد.

قیمت دستگاه تابشی
نصب گرماتاب در سالن صنعتی

به طوری که اگر ارتفاع سالن بیشتر از 5 متر باشد از دستگاه‌های 50 کیلووات و 65 کیلووات و در سالن‌هایی که ارتفاع سقف آن‌ها کمتر از 5 متر می‌باشد از گرماتاب های مدل 35 یا 40 کیلووات و در موارد نادر برای ارتفاع های کمتر از 3 متر از مدل‌های 22 کیلووات میتوان استفاده نمود. به منظور اخذ اطلاعات تکمیلی لطفا به صفحه گرماتاب در سالنهای صنعتی و گرماتاب در سالن ورزشی مراجعه نمایید. 

نصب گرماتاب در ارتفاعات پایین

در سالن‍های گلخانه و مرغداری‌ها که ارتفاع سقف آنها نسبت به سالن‌های صنعتی کوتاه تر است از مدل SL یا همان تک لوله که شدت گرمایش پایین تری دارند استفاده میشود. این نوع گرماتاب‌ها دارای طول بلند با شدت تابش کم تر نسبت به مدل‌های u شکل هستند و برای گرمایش گلخانه و مرغداری مناسب میباشد.

در گلخانه‌ها بر حسب ارتفاع سالن معمولا از دستگاه‌های با ظرفیت های حرارتی 40 یا 50 کیلو وات استفاده میشود. به طوری که اگر ارتفاع سالن بیشتر از 4 متر باشد از دستگاه‌های 50 کیلووات و در سالن‌هایی که ارتفاع سقف آنها کمتر از 4 متر میباشد از گرماتاب‌های مدل 35 یا 40 کیلووات و در موارد نادر برای ارتفاع‌های کمتر از 3 متر از گرماتاب‌های 22 کیلووات میتوان استفاده نمود.

نصب گرماتاب در گلخانه
نصب گرماتاب در گلخانه- اراک

در فضاهای باز ویلاها و رستوران‌ها و در مواردی که تبادل حرارتی بسیار زیادی با محیط بیرون وجود دارد طبق نظر کارشناس میتوان از مدلهای قویتر برای ارتفاع های پایین استفاده نمود. هیتر تابشی سرامیکی بیشتر برای فضاهای با ارتفاع کم و مساحت 10 تا 20 مترمربع کاربرد دارد و شدت تابش و چتر حرارتی آنها از مدل‌های لوله‌ای کمتر است. جهت اخذ اطلاعات تکمیلی به بخاری فضای باز و رستوران مراجعه نمایید.

تولید گرماتاب با قطعات اصلی و ایمن  

قطعات مورد استفاده در ساخت بخاری تابشی گرماتاب از بهترین تولید کنندگان اروپایی بوده و ضمن دارا بودن بالاترین کیفیت ساخت دارای ایمنی قابل توجه است. شیر برقی یا شیر گازی مورد استفاده و همچنین پرشر هوای مشعل از شرکت SIT  ایتالیا تامین شده و رله یا برد الکترونیکی دستگاه بر حسب توالی عملکرد ایمن توسط شرکت ایران مشعل طراحی و تولید میگردد.

همچنین لوله های آتشخوار دستگاه از جنس استنلس استیل بوده و صفحات رفلکتور نیز از جنس استیل براق میباشد. در تمامی مدلهای گرماتاب، قطر لوله های متصل به مشعل و همچنین لوله متصل به فن یکسان میباشد. الکترو موتور فن گرماتاب نیز از نوع مقاوم در برابر حرارت بوده و طول عمر بالایی دارد. 

نصب و راه اندازی بخاری گرماتاب گازی

در تمامی مدل‌ها نصب و راه اندازی با رعایت کلیه موارد مرتبط با ایمنی توسط کارشناسان فنی و آموزش دیده این شرکت صورت میگیرد. نصب گرماتاب به دو صورت آویز از سقف و یا به صورت دیواری و زاویه دار میباشد. روش کار به این صورت است که پس از انتخاب و خرید بخاری گرماتاب گازی، دستگاهها توسط کارشناسان فنی شرکت نصب میگردد و پس از انجام و اتمام عملیات لوله کشی گاز و کابل کشی دستگاهها، مجدد کارشناسان شرکت به محل مشتری مراجعه و گرماتاب‌ها راه اندازی میگردد.

در تمامی مراحل لوله کشی گاز دستگاه و همچنین برق رسانی و انجام عملیات کابل کشی میتوانید با کارشناسان گرماتاب در ارتباط بوده و به صورت رایگان خدمات مربوطه را دریافت نمایید. جهت دریافت اطلاعات مربوط به نحوه دستکها و ساپورتهای نصب گرماتاب به صورت زاویه دار به صفحه هیتر تابشی مراجعه نمایید.

گارانتی و خدمات پس از فروش گرماتاب

کلیه مدلهای گرماتاب گازی دارای 5 سال گارانتی مشعل و فن و 10 سال گارانتی کلیه لوله‌ها است. همچنین ارایه خدمات پس از فروش به مدت 15 سال توسط شرکت ایران مشعل تضمین میگردد.

قیمت بخاری سرامیکی گرماتاب

در حال حاضر قیمت هیتر تابشی سرامیکی در بازار با توجه به مدل و ظرفیت های حرارتی آن متفاوت می باشد. اینکه چه تعداد هیتر سرامیکی جهت تامین گرمایش مناسب میباشد به مواردی از قبیل ابعاد و ارتفاع نصب، نوع کاربری، برودت هوای منطقه و بسیاری موارد دیگر بستگی داشته که در این ضمینه میتوانید از مشاوره رایگان نمایندگی بهره مند شوید.

قطعات مورد استفاده و کیفیت هر کدام از خدمات بعلاوه نوع گارانتی و خدمات این دستگاه به شدت بر قیمت هیتر تابشی سرامیکی تاثیر گذار میباشد. گرماتاب به عنوان اولین دستگاه‌های گرمایش تابشی در کشور یکی از با کیفیت ترین هیترهای سرامیکی را در کشور تولید مینماید. این محصولات در آزمایشگاه مجهز مورد تست و بازرسی قرار میگیرد. هیتر تابشی سرامیکی گرماتاب مدل GT-T6 با ظرفیت حرارتی ۱۱ کیلو وات و ابعاد ۵۴*۹۰ و مجهز به ۶ عدد پنل سرامیکی و وزن ۲۳ کیلوگرم تولید میگردد. جهت اخذ اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش بخاری سرامیکی گرماتاب مراجعه نمایید.

گرماتاب سرامیکی

قیمت گرماتاب دکوراتیو

یکی از مدل‌های پر مصرف گرماتاب استفاده از دستگاه‌های دکوراتیو است. این مدل گرماتاب بیشتر در فضاهای رستوران و ویلا ها که ظاهر دستگاه برای مشتریان دارای اهمیت بوده و تمایل دارند از رنگهای مختلف در فضای خود استفاده نمایند، کاربرد دارد. نحوه عملکرد مدل دکوراتیو گرماتاب مشابه بقیه گرماتاب های لوله ای بوده و تنها ظاهر آنها زیباتر است البته قیمت گرماتاب در این از مدل u شکل بیشتر است. لطفا جهت دریافت مشخصات فنی و اطلاعات بیشتر به صفحه گرماتاب دکوراتیو مراجعه نمایید.

گرماتاب دکوراتیو

قیمت گرماتاب برقی

در برخی از فضاها که تامکان تامین گاز وجود ندارد میبایست از بخاری گرماتاب برقی استفاده نمود. دستگاه برقی گرماتاب در مدلها و ظرفیت‌های مختلف تولید میگردد. قیمت گرما تاب برقی به کیفیت رفلکتور و المنتها و ترموستات آنها بستگی دارد. استفاده از قطعات اصلی میتواند طول عمر دستگاه را افزایش دهد. برای اخذ مشخصات فنی گرماتاب به صفحه بخاری تابشی برقی مراجعه نمائید.

گرماتاب برقی با پایه

مقایسه قیمت گرماتاب با بخاری صنعتی و موتورخانه مرکزی

در گرماتاب برخلاف سامانه‌های گرمایشی هوای گرم، عمده‌ی تبادل حرارتی با محیط، از طریق تابش صورت می گیرد. تامین گرمایش با انتقال حرارت تابشی بیش از ۵۰٪ انرژی خود را از طریق تابش با محیط اطراف مبادله می کنند. این ویژگی گرمایش تابشی گرماتاب در مجموع سبب کاهش قابل توجه هزینه‌های مرتبط با گرمایش سالن‌های با ارتفاع بیش از ۳ متر می شود. پیش از شروع محاسبه مقادیر اتلاف حرارتی، انتخاب دستگاه‌ها و مقایسه‌ی آن با سامانه‌های هوای گرم، در این رابطه عوامل اصلی موثر در کاهش هزینه های بخش گرمایش از طریق هیتر سقفی مورد بررسی قرار می گیرد.

باید توجه داشت که این عوامل به یکدیگر وابسته هستند و تمامی آنها از ماهیت انتقال حرارت در گرماتاب یعنی انتقال حرارت تابشی نشات می گیرند و این تقسیم بندی صرفا برای مطالعه‌ی ویژگی های انتقال حرارت تابشی در گرمایش سالن‌ها صورت گرفته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *