قیمت دستگاه گرمایش تابشی گرماتاب


دستگاه گرمایش تابشی گاز سوز بوده و موضوع ایمنی برای آن از اهمیت ویژه  ای برخوردار است. برای اطمینان از ایمنی و کیفیت در تولید دستگاه گاز سوز میبایست به اصل بودن قطعات مصرفی توجه ویژه ای نمود. دستگاه گرمایش تابشی گرماتاب  با نام های مختلفی از جمله هیتر تابشی، هیتر سقفی، هیتر تشعشعی، بخاری لوله ای و …… در ایران شناخته میشوند. مهمترین تفاوت تولید کنندگان دستگاه های گرمایش تابشی با محصولات گرماتاب، قیمت نسبتا پایین تر آنها نسبت به گرماتاب میباشد. حال پرسش این است که دلایل عمده این اختلاف قیمت گرماتاب با برندهای متفرقه منتج از چه مواردی میباشد.

شاخص ها و پارامتر های مهم در تعیین قیمت هیتر تابشی گازسوز

هر دستگاه گاز سوز از تعدادی اجزاء و قطعات تشکیل گردیده که شاخص های مهمی برای تعیین قیمت تمام شده محصول میباشند. هرچه قطعات و اجزاء محصولات گرمایش تابشی با کیفیت تر باشند طبیعتا بر قیمت نهایی محصول نیز تاثیر گذار خواهند بود. در هنگام خرید دستگاه گازسوز گرمایش تابشی، میبایست نسبت به بررسی موارد زیر اقدام نمود.

استفاده از قطعات اصل و باکیفیت در دستگاه گرمایش تابشی

در یک دستگاه گرم کننده تابشی قطعاتی وجود دارند که اگر اصل و باکیفیت باشند هم میتواند در کارکرد مطلوب و صحیح دستگاه موثر باشد و هم به ایمنی که خود یکی از مولفه های بسیار مهم در استاندار بودن دستگاه گرم کننده تابشی است، کمک می کند. در زیر به بررسی تمامی اجزاء دستگاه تابشی گاز سوز میپردازیم.

  • رله مشعل دستگاه گرمایش تابشی

رله مشعل گرماتاب وظیفه فرمان دادن به قطعات دیگر ودر نهایت روشن نمودن مشعل را به عهده دارد. با توجه به حساس بودن موضوع و به منظور بهبود در عملکرد به موقع و درست اجراء مشعل لازم است از رله یا همان برد الکترونیکی با کیفیت و مرغوب استفاده نمود. حال اگر از رله غیر اصلی یا همان فیک استفاده شود ممکن است پیامدهایی مثل روشن نشدن و معیوب کار کردن مشعل را به همراه داشته باشد. همچنین در صورت عدم وجود برنامه صحیح در رله دستگاه گرماتاب،  ممکن است موجب خروج گاز و ایجاد مخاطرات و آسیب های جدی گردد.

  • ایر سوییچ هیتر تابشی

ایرسوییچ تعیین اختلاف فشار بین داخل لوله و محیط بیرون از مشعل دستگاه گرماتاب را به عهده دارد. ایرسوییچ نوعی سنسور محسوب شده که اگر این قطعه مرغوب و اصل نباشد این سنسور به درستی عمل نکرده ودر صورت نشتی و وجود حفره یا سوراخ در لوله ها، نمیتواند آن را به درستی تشخیص دهد. در برخی موارد حتی ممکن است منجر به آتش سوزی گردد.

• شیر برقی مشعل دستگاه گرمایش تابشی
شیر برقی مشعل ضمن تنظیم فشار گاز ورودی و ترکیب گاز با اکسیژن نسبت به ایجاد شعله اقدام مینماید. شیر برقی گرماتاب به دو عدد بوبین مجهز بوده و شعله را در دو مرحله در مشعل گرماتاب ایجاد مینماید. اصل بودن این قطعه به ایجاد کیفیت و ماندگاری شعله کمک نموده و منجر به احتراق کامل و بدون نقص شعله مینماید.

  • رفلکتور دستگاه گرمایش تابشی

رفلکتور شامل ورق های استیل مرغوب به شکل ذوزنقه  است که در بالای لوله های دستگاه نصب می شود. رفلکتور گرماتاب وظیفه منعکس نمودن انتقال دما به صورت تابشی را داشته که در نتیجه حرارت به سمت پایین و کف سالن منعکس میگردد. در صورتی که کیفیت ورق های رفلکتور مناسب نباشد انتقال حرارت تابشی به درستی صورت نمی گرفته و درنهایت دستگاه راندمان مناسب برای تامین گرمایش و ظرفیت حرارتی را نخواهد داشت. مشخصات رفلکتور گرماتاب به شرح زیر میباشد.

۴۳۰ Stainless Steel Rolled Coil

Composition per ASTM A240

Carbon 0.12 Max

Manganese 1.00 Max

Phosphorus 0.040 Max و Sulfur 0.030 Max و Silicon 1.00 Max

Chromium 16.00-18.00

Nickel 0.75 Max و Nitrogen و Molybdenum

  • لوله آتشخوار دستگاه گرماتاب

جنس لوله اتشخوار حتما میبایست به گونه ای باشد تا در برابر حرارتی معادل ۵۵۰ درجه سانتی گراد مقاومت داشته باشد. لوله آتشخوار دستگاه گرمایش تابشی گرماتاب در همه مدلها به صورت تمام استیل و یا آلومینایز بوده که در برابر شعله مستقیم و حرارت بالا مقاوم میباشند.

کلیه لوله های دستگاه گرمایش تابشی گرماتاب ابتدا سندبلاست و چربی زدایی شده و پس از آن با رنگ با کیفیت نسوز و مقاوم در برابر حرارت رنگ کاری میگردد.

استانداردهای مورد نیاز برای دستگاه هیتر تابشی گازسوز

انطباق دستگاههای گاز سوز با استانداردهای معتبر اروپایی و ایرانی، امنیت خاطر را به ارمغان خواهد داشت. .بدیهی است تولید دستگاه گازسوز به جهت اهمیت ایمنی در این نوع کالا میبایست در آزمایشگاهی مجهز و معتبر بازرسی و کنترل نهایی گردند.

آزمایشگاه شرکت ایران مشعل یکی از مجهز ترین آزمایشگاههای کشور در زمینه کنترل و بازرسی دستگاههای گرمایش تابشی بوده و در این راستا همکار اداره استاندارد نیز میباشد. بخشی از این استانداردها در زیر به آنهااشاره شده است:

لازم به ذکر است کلیه مولفه های کیفی درج شده در بالا شرایط حداقلی برای کیفیت دستگاه گرمایش تابشی بوده و واحد طرح و توسعه به صورت مداوم در راستای بهبود شاخصه های کیفیت و تولیدات مرغوب اقدام مینماید.

ارسال نظر غیر فعال است