گرمایش تابشی فضاهای صنعتی
گرمایش تابشی در سالن صنعتی

کاتالوگ گرماتاب

برای دریافت اطلاعات جهت تامین گرمایش سالن یا سوله صنعتی با استفاده از هیتر تابشی گرماتاب، کاتالوگ گرماتاب را دریافت نمایید.

گرمایش تابشی گرماتاب گازی

گرمایش تابشی گاز سوز استاندارد، ایمن و باکیفیت

 

بخاری تابشی با برند ثبت شده گرماتاب یکی از سامانه‌های تامین گرمایش میباشد که بر اساس انتقال حرارت تابشی کار میکند. مزایای گسترده تامین گرمایش بر اساس انتقال حرارت تابشی موجب گردیده است که استفاده از این دستگاه در طول سالیان گذشته افزایش یابد. در ایران به گرماتاب نام‌های دیگری همچون بخاری تابشی سقفی، بخاری لوله ای سقفی، بخاری تشعشعی یا هیتر تابشی نیز گفته میشود. این نمایندگی در طول سالیان گذشته موفق به فروش، نصب و راه اندازی هزاران دستگاه گرماتاب در بسیاری از سالن ها و سوله‌های صنعتی و کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی گردیده است. تامین گرمایش سالن، سوله و کارگاه تولیدی به جهت بزرگ بودن مساحت و ارتفاع بلند آنها، همواره برای صاحبان صنایع چالش برانگیز بوده است. استفاده از گرماتاب گازی در فضاهای بزرگ میتواند تامین گرمایش را با بهره وری بالا به صورت موثر مرتفع نماید.

فروش، نصب و راه اندازی گرماتاب

مشتری گرامی، خواهشمند است به منظور انجام هماهنگی‌های لازم جهت نصب و یا راه اندازی، درخواست خدمات پس از فروش دستگاه‌های گرمایش تابشی گرماتاب فرم مربوطه از لینک های زیر را تکمیل و ارسال نمایید. کارشناسان این نمایندگی در اولین فرصت ممکن با شما تماس حاصل می نمایند.

نحوه عملکرد بخاری تابشی گرماتاب گازی

سوخت مصرفی دستگاه گرماتاب گازی، گاز شهری میباشد. پس از وارد شده گاز به مشعل و تشکیل شعله در لوله‌های با ضریب تابش بالا، دمای لوله ها به حدود 450 درجه سانتی گراد میرسد. گرمای حاصل از احتراق پس از برخورد به سطوح منعکس کننده یا همان رفلکتور دستگاه، به صورت امواج تابشی به محیط گسیل میگردد. امواج تابشی پس از برخورد به اجسام تبدیل به انرژی گرمایی شده و دمای اجسام را بالا میبرد. به عبارتی دیگر، در طول مسیر خود جذب هوا نشده و پس از برخورد به زمین یا اجسام، انرژی گرمایی خود را آزاد میکنند.

انواع مدل ها و ظرفیت حرارتی گرماتاب

بخاری یا هیتر تابشی گرماتاب گازی در انواع مدلها و ظرفیت های حرارتی و با طول‌های مختلف تولید میگردد گرماتاب مدل UT با توان زیاد تابش، مناسب برای تامین گرمایش سالن های صنعتی با سقف بلند میباشد. نصب دستگاه‌های گرماتاب در سالن‌های صنعتی به دو صورت آویز از سقف و یا به صورت نصب بر دیوارهای جانبی سالن و به صورت زاویه دار میباشد. در فضاهای صنعتی عموما از گرماتاب های مدل یو شکل استفاده میشود.

مشخصات فنی گرماتاب صنعتی

نام مدل
ظرفیت حرارتی
ظرفیت حرارتی
طول
AR 65 UT
55900 کیلو کالری بر ساعت
65 کیلو وات
9.31 متر
AR 50 UT
45000 کیلوکالری برساعت
50 کیلو وات
7.62 متر
AR 40 UT
34400 کیلو کالری بر ساعت
40 کیلو وات
5.90 متر
AR 35 UT
30000 کیلو کالری بر ساعت
35 کیلو وات
5.90 متر
AR 22 UT
20000 کیلو کالری برساعت
22 کیلو وات
5.24 متر
AR 15 UT
13000 کیلو کالری برساعت
15 کیلو وات
2.90 متر

تامین گرمایش در کارخانجات، سوله‌ها و سالن‌ها و کارگاه‌های صنعتی

یکی از موضوعات مهم در سالن‌ ها و سوله های صنعتی چگونگی تامین گرمایش و تامین آسایش دمایی میباشد. باز و بسته شدن متعدد درب‌های سالن، ارتفاع زیاد سقف و عدم نیاز به تامین گرمایش کل مساحت سالن از پارامترهایی است که تامین گرمایش را در اینگونه سالنها با دشواری مواجه میسازد.

گرمایش تابشی در سالن صنعتی

گرماتاب برند ثبت شده شرکت ایران مشعل یکی از با کیفیت ترین هیتر های تابشی میباشد. این بخاری با مشخصات فنی زیر تولید میگردد.

 •  رفلکتور دستگاه از جنس استیل براق با کیفیت جهت انتشار امواج تابشی
 • لوله آتشخوار از جنس استنلس استیل با رنگ نسوز با کیفیت
 •  شیر برقی ساخت شرکت SIT ایتالیا
 • جرقه زن با ولتاژ بالا به صورت برقی
 • پوشش رنگ نسوز بر روی کلیه لوله ها
 • یکسان بودن قطر لوله های رفت و برگشت
 • ایر سوئیچ گرماتاب ساخت شرکت SIT ایتالیا
 • رله یا همان بر الکترونیکی ساخت شرکت گرماتاب
 • توربولاتور داخل لوله ها به صورت مارپیچ از جنس استیل
 • فن دستگاه مقاوم در برابر گرما و حرارت بالا
 • 5 سال گارانتی فن و مشعل و 10 سال گارانتی کلیه لوله ها
 • 15 سال خدمات پس از فروش
 • نصب و راه اندازی رایگان
 • کارشناسی فروش و بازدید از سالن مشتری به صورت رایگان

 

نصب گرماتاب در کارگاه ها و کارخانجات

همانگونه که میدانیم در سالن‌های صنعتی همواره تامین گرما در نقاط نزدیک به کف مورد نظر میباشد. استفاده از سامانه‌های گرمایش تابشی گرماتاب با نصب در ارتفاع، گرمایش را از طریق انتقال حرارت تابشی همچون خورشید در نقاط نزدیک به کف فراهم مینماید. این در حالی است که تامین گرمایش با استفاده از سامانه‌های هوای گرم همچون یونیت هیتر ها و بخاری های کارگاهی، ابتدا هوای سالن را گرم نموده و به جهت اینکه هوای گرم سبک میباشد تجمع هوای گرم در زیر سقف سالن‌ها بوده و انرژی زیادی را تلف مینماید.

گرمایش تابشی

مزایای گرماتاب در سالن های صنعتی

 • کاهش حداقل 50 درصدی مصرف گاز و 90 درصدی مصرف برق
 • عدم اشغال فضای فیزیکی
 • عدم نیاز به موتورخانه مرکزی و کاهش هزینه نگهداری
 • امکان تامین گرمایش به صورت منطقه ای از یک سالن بزرگ
 • عدم تجمع افراد کنار وسایل گرمایشی
 • جلوگیری از چرخش هوا و عدم پراکندگی گرد و غبار و آلودگی
  کف سالن به صورت معلق در هوا و در نتیجه
  حفظ سلامت محیط و کاهش محصولات احتراق
 • عدم دخالت هوا در تامین گرمایش
 • کاهش گرادیان دمایی بین کف و سقف سالن
 • احساس مطلوب و آسایش گرمایی یکسان با دمای طراحی پایینتر
 • مستقل بودن هر دستگاه در تامین گرمایش
 • تامین گرمایش سریع سالن پس از روشن کردن گرماتاب
 • عدم وجود خام سوزی در مشعل دستگاه
 • کاهش دمای محصولات احتراق و در نتیجه تاثیر کمتر در گرم شدن جو کره زمین
 • عدم استفاده از آب و سیالات مانند روغن

تامین گرمایش با گرماتاب

گرماتاب به منظور تامین گرمایش فضاهای بزرگ صنعتی، سوله ها استفاده میشوند. استفاده از روشهای سنتی و قدیمی مانند بخاری صنعتی ، بخاری کارگاهی، کوره هوای گرم، یونیت هیتر در تامین گرمایش اینگونه فضا ها  به جهت ارتفاع بلند سالنها بهره ور نبوده و علاوه بر هزینه های بالای مصرف انرژی راندمان موثری هم ندارند. در اینگونه تجهیزات که بر مبنای مدل جابجایی هوای گرم کار میکنند، گرما به دلیل سبک بودن به سمت بالا حرکت کرده و قسمت پایین سالن های بزرگ دما پایین می باشد. به عبارتی دیگر اختلاف حرارتی بین کف و سقف سالن بسیار زیاد میباشد. این درحالی است که در هیتر تابشی گرماتاب گرمای مطلوب با راندمان بالا و بهینه تامین گرمایش فضا های بزرگ را انجام میدهند.

برق سیستم گرمایش تابشی گرماتاب

دستگاه‌های گرمایش تابشی به جهت حساسیت در امر برق رسانی میبایست به به صورت مستقل و جدا گانه برای هر دستگاه انجام شود استفاده از تابلو برق به همراه کلید مینیاتوری ارسالی توسط شرکت ایران مشعل توصیه میگردد. برق مورد نیاز هیتر گرماتاب 40-100 وات می باشد و برای کابل کشی میبایست از  سایز 1.5×3 (فاز، نول، ارت) استفاده نمود.

تهویه سیستم گرمایش تابشی گرماتاب

هیتر تابشی جهت احتراق و خروج محصولات احتراق به تهویه مناسب نیاز دارند. برای احتراق میزان هوای مورد نیاز و همچنین خروج محصولات احتراق میبایست از استاندارد های بین المللی تبعیت نمود. باید گاز مونو اکسید حاصل از احتراق میتواند از طریق لوله های اگزاست با سایز مناسب به بیرون از سالن هدایت شوند. دقت در جلوگیری از  گرفتگی لوله های اگزاست مهم بوده و میبایست به آن توجه نمود.  طول لوله اگزاست بدون خم و حداکثر به میزان یک و نیم متر توصیه میگردد. میزان هوای مورد نیاز جهت احتراق کامل گرماتاب باید 11 تا 13 برابر حجم گاز مصرفی باشد.

تفاوت سیستم گرمایش مرکزی( موتورخانه) و گرمایش تابشی گرماتاب

سیستم گرمایشیگرمایش مرکزی/ بخاری صنعتی/ هیتر کارگاهیهیتر تابشی گرماتاب

صرفه جویی

(درصد)

 

تجهیزات گرمایش

دیگ های آب گرم و بخار، مشعل، لوله کشی، یونیت هیتر، شیرآلات، پمپ و کانال های انتقال هوای گرم (درصد)

بخاری گرماتاب، مشعل متصل و لوله کشی گاز(درصد)

 

 

80

 

 

هزینه نصب و اجرا1000100
هزینه طراحی1000100
سرویس و نگهداری100595
گاز مصرفی1005050
برق مصرفی1001090
آب1000100
اشغال فضای فیزیکی1000100