دستگاههای گرمایش تابشی گرماتاب

شرکت ایران مشعل دستگاههای گرمایش تابشی تولیدی خود را  با برند گرماتاب و  با لحاظ نمودن کلیه  استاندارد های بین المللی و همچنین استانداردهای مصوب سازمان استاندارد ملی ایران تولید می نماید. کاربری دستگاههای گرمایش تابشی گرماتاب در بسیاری از فضاها از جمله سالنهای صنعتی کاربرد گسترده ای دارند.

تامین گرمایش سالنهای صنعتی با هیتر تابشی گرماتاب

تامین گرمایش در سالنهای صنعتی با استفاده از دستگاههای گرمایش تابشی کم مصرف و بهینه گرماتاب میتواند بر حسب نیاز، به دو صورت موضعی و یا کل مساحت سالن صورت پذیرد. در تامین گرمایش به صورت موضعی و یا منطقه ای میتوان با مشخص نمودن ایستگاه های کاری کارکنان در سالن، فقط گرمایش این مناطق را تأمین نمود.

این در حالی است که در سامانه های هوای گرم ، مانند بخاری ها و یونیت هیترها، تامین گرمایش منطقه ای بدون تیغه بندی سالن به هیچ وجه امکانپذیر نمی باشد. بنابراین در سالن های بزرگ تولیدی که در آنها برخی از ایستگاههای کاری بدون حضور پرسنل و با استفاده از فناوری پیشرفته ی خودکار و ربوتیک میباشد.

همچنین نیروی انسانی شاغل در آن اندک است، این امکان میسر است تا  با نصب یک دستگاه گرماتاب، گرمایش کارکنان و اپراتورها در ایستگاههای کاری مورد نیاز را تأمین نمود.

شرح محصول هیترهای لوله ای گرماتاب

گرماتاب در مدلها و ظرفیت های حرارتی و با طولهای مختلف تولید میگردد. دستگاههای گرماتاب مدل UT با توان زیاد تابش، مناسب برای تامین گرمایش سالن هایی صنعتی با سقف بلند میباشد. نصب دستگاههای گرماتاب در سالنهای صنعتی به دو صورت آویز از سقف و یا به صورت نصب بر دیوارهای جانبی سالن و به صورت زاویه دار میباشد

همانگونه که میدانیم در سالنهای صنعتی همواره تامین گرما در نقاط نزدیک به کف مورد نظر میباشد. استفاده از سامانه های گرمایش تابشی با نصب در ارتفاع، گرمایش را از طریق انتقال حرارت تابشی همچون خورشید در نقاط نزدیک به کف فراهم مینماید.

این در حالی است که تامین گرمایش با استفاده از سامانه های هوای گرم همچون بخاری ها، ابتدا هوای سالن را گرم نموده و به جهت اینکه هوای گرم سبک میباشد تجمع هوای گرم در زیر سقف سالنها بوده و انرژی زیادی را تلف مینماید.

عملکرد دستگاههای تابشی گرماتاب

در هیترهای گرمایش تابشی گرماتاب، گاز طبیعی توسط مشعل مخصوص، درون لوله هایی با ضریب تابش زیاد می سوزد. حرارت ایجاد شده به امواج مادون قرمز تبدیل شده و بوسیله سطوح منعکس کننده (Reflector) که بشکل ذوزنقه در قسمت بالای دستگاه قرار گرفته، به نقاط مورد نظر می تابد.

این امواج بنا بر خاصیت خود در اثر برخورد به اجسام به گرما تبدیل شده و احساس بسیار مطلوبی نظیر حرارت خورشید در انسان ایجاد می کند. قسمتهای اصلی این دستگاه شامل مشعل مخصوص تابشی، لوله‌های تابشی، رفلکتور و فن می‌باشد. شرکت ایران مشعل تحت لیسانس کمپانی امبیراد انگلستان در سالهای اخیر موفق به اجرای پروژه‌های متعددی در سطح کشور گردیده است.

دستگاه‌های تولیدی این شرکت با استفاده از قطعات اصلی و بسیار با کیفیت تولید شده و کلیه دستگاههای شامل ۵ سال گارانتی فن و مشعل و ۱۰ سال کلیه لوله ها میباشد. کلیه دستگاهها دارای نشان ملی استاندارد ایران و مطابق با استاندارد اروپایی BS EN416-1:1999 تولید می‌گردد.

همچنین لوله‌های تابشی از آلیاژ مخصوص آلومینایز یا استیل با رنگ مخصوص با ضریب تابشی بالا تولید می‌شود. رفلکتورهای دستگاه از جنس استنلس استیل بگیر ساخته می‌شود .

ضمناً فن دستگاه با الکتروموتور مقاوم در برابر حرارت و پروانه مخصوص تولید و فشار استاتیک و دبی مناسب جهت احتراق با راندمان بالا را فراهم می‌سازد.

مزایای دستگاههای گرمایش تابشی گرماتاب

 • عدم نیاز به موتورخانه مرکزی و کاهش هزینه نگهداری
 • امکان تامین گرمایش به صورت منطقه ای از یک سالن بزرگ
 • تامین گرمایش فقط در ساعات کاری
 • کاهش حداقل ۵۰ درصدی مصرف گاز
 • کاهش حداقل ۹۰ درصدی برق
 • ایجاد گرمایش در سطوح نزدیک به کف
 • عدم تجمع افراد کنار وسایل گرمایشی
 • جلوگیری از چرخش هوا و عدم پراکندگی گرد و غبار
 •  آلودگی کف سالن به صورت معلق در هوا و در نتیجه حفظ سلامت محیط
 • نصب سریع و رایگان
 • عدم دخالت هوا در تامین گرمایش
 • کاهش گرادیان دمایی بین کف و سقف سالن
 • احساس مطلوب و آسایش گرمایی یکسان با دمای طراحی پایینتر
 • مستقل بودن هر دستگاه در تامین گرمایش
 • تامین گرمایش سریع سالن پس از روشن کردن گرماتاب
گرماتاب در سالن صنعتی