تابلو برق مه پاش

استفاده از تابلو برق در مه پاش

تابلو برق مه پاش یک ابزار مهم در دستگاه مه پاش است و در این قطعه میتوان نسبت به تنظیمات مختلف در سیستم اقدام نمود. با استفاده از تابلو برق میتوان به صورت اتوماتیک تنظیمات را در سیستم اعمال نمود. همچنین میتوان به عنوان ابزاری جهت کنترل سیستم مه ساز بهره برد. با استفاده از کلیدها و قطعاتی که در داخل تابلو قرار دارد تنظیمات لازم جهت کنترل و عملکرد مه ساز اعمال میگردد.

مه پاش

برای مشاوره رایگان و خرید محصول با شماره تماس 09124884905 با ما در ارتباط باشید

مزایای استفاده از تابلو برق در سیستم مه ساز

    • حفاظت از پمپ دستگاه مه ساز
    • جلوگیری از اتلاف میزان مصرف آب و انرژی برق
    • اعمال کنترل مورد نظر و دلخواه در سیستم مه پاش
    • کاهش هزینه ها
    • جلوگیری از ایجاد تغییرات دمایی

عملکرد تابلو برق دستگاه مه پاش

مدیریت زمان روشن و خاموش

روشن بودن مداوم سیستم مه پاش موجب خیس شدن محیط می‌شود. از اینرو میبایست از تابلو برق جهت تنظیم روشن و خاموش نمودن سیستم به طور اتوماتیک استفاده نمود.

افزایش طول عمر پمپ

وجود تابلو برق میتواند به صورت موثری از پمپ محافظت نماید. در تابلو برق میتوان نسبت به کنترل آمپر ورودی به منظور حافظت از پمپ در مقابل نوسانات برق و جلوگیری از سوختن پمپ مه پاش استفاده نمود.

وجود کلید برق محافظ جان

کلید محافظ جان یکی از پارامترهای مهم در محافظت یک دستگاه الکتریکی محسوب می‌گردد و از برق گرفتگی و خطرات ناشی از نشتی جریان جلوگیری می کند.

کنتاکتور و فیوزها

از کنتاکتور جهت قطع و وصل جریان برق و از یک فیوز سه فاز به منظور محافظت از اتصال کوتاه استفاده می‌شود.

سنسور رطوبت سنج در تابلو برق

با تابلو برق امکان تنظیم رطوبت در دستگاه مه پاش وجود دارد.  از اینرو میتوان با نصب سنسور رطوبت سنج، دستگاه بر مبنای میزان رطوبت به صورت اتوماتیک کار می کند. به عبارتی دستگاه مه ساز با کنترل میزان رطوبت و همچنین ترموستات، میزان رطوبت را کاهش و یا افزایش دهد.

تایمر و تابلو برق در سیستم مه پاش 

نحوه تنظیم سیستم مه پاش به گونه‌ای است که تا زمانی که در منبع آب وجود داشته باشد، و پمپ دستگاه روشن باشد این سیستم به راحتی کار می کند. برای تنظیم و کنترل نمودن آن باید از تایمر استفاده نمود. با تنظیم برنامه در تایمر های دیجیتالی میتوان مدت زمان خاموش شدن و مدت زمان پاشش مه را تنظیم نمود. در مه پاش گلخانه ها میتوان با استفاده از سنسورها به دلیل حساس بودن به رطوبت و دما، مه پاش روشن و یا خاموش میگردد. به عبارتی دیگر اگر میزان دما و رطوبت از مقدار تنظیم شده بیشتر یا کمتر شود، مه پاش روشن شده و رطوبت و دمای محیط را به میزان تعیین شده نزدیک مینماید. همچنین می توان با استفاده از تایمر یک برنامه زمانبندی مشخص شده را تعیین نمود. به این صورت دستگاه در زمان تعیین شده خاموش یا روشن می شود و کار خود را انجام می دهد شایان ذکر است بهره مندی از تایمر ها و سنسورها موجب افزایش طول عمر سیستم مه پاش میگردد.

اجزای تابلو برق و تایمر در مه پاش صنعتی و نیمه صنعتی

• کنتاکتور و بی متال
• کنترل فاز
• کلید مینیاتوری
• تایمر
• سنسور رطوبت در صورت لزوم
• قاب تابلو

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *