سیستم مه پاش نازلی

مه پاش

مه پاش


سیستم مه پاش نازلی با نام های مختلفی از جمله دستگاه مه پاش در بازار شتاخته میشوند. با بالا رفتن دما و کاهش رطوبت مشکلات عدیده ای جهت تامین آسایش دمایی ایجاد میگردد. بخش عمده ای از این مشکلات میتواند با رطوبت ساز ها یا همان مه پاشها برطرف نمود، از اینرو  استفاده از دستگاههای مه پاش برای فضاهای مختلف گسترش روز افزون یافته است.

سیستم مه پاش نازلی یکی از دستگاههایی است که در فضا های مختلف برای تامین رطوبت و کاهش دمای محیط به کار می رود. پودر کردن ذرات آب در این سیستم های مه پاش می تواند منجر به ایجاد رطوبت و مه گردد. ذرات آب  در فاصله زمانی کوتاهی در فضا پخش شده و در مدت زمان کوتاهی با جذب گرما به تعدیل گرمای محیط کمک می کنند.

نازل در مه پاش

یکی از قطعات مهم در دستگاههای مه پاش، نازل می باشد که وظیفه ی پودر نمودن آب به قطرات کوچکتر را به عهده دارد. جنس نازل ها مختلف بوده و بر حسب کیفیت، قیمتهای آنها نیز در بازار متفاوت میباشد. نازلها دارای سایزهای مختلف بوده و میتواند با جنسهای مختلفی همچون استیل و برنج تقسیم شوند

پایه نازل

در سیستم مه پاش، پایه نازلها نقشی کلیدی جهت اتصال نازل و شلنگ را بر عهده دارند. نازل ها روی پایه های نازل متصل شده و میبایست از جنس مرغوب باشند تا از نشتی آب به جهت وجود فشار آب داخل شیلنگ ها جلوگیری نمایند

پایه نازل در دو نوع فیتینگی و رزوه ای در بازار موجود میباشند  و جنس آن ها نیز مانند نازل ها میباشند. پایه نازل میبایست با سایز شیلنگ هماهنگ بوده تا امکان اتصال آنها با شیلنگ مهیا گردد

فیلتر در مه پاش نازلی

به منظور جلوگیری از ورود رسوبات آب و ذرات معلق به درون نازلهای دستگاه مه پاش میبایست از فیلترهای مناسب استفاده شود. از این رو میبایست در دستگاه مه پاش از فیلتر های مناسب برای افزایش عملکرد و راندمان سیستم استفاده نمود.

فیلتر ها در مدلهای مختلف از جمله مدل نمدی و پلی فسفات وجود دارند. فیلتر نمدی از ورود اجسام و ذرات معلق در آب به درون نازلها جلوگیری کرده و منافذ آن در سایز های مختلف طبقه بندی می شود.
فیلتر پلی فسفات نیز با بی بار کردن آب باعث جذب ذرات به فیلتر شده و از ورود رسوب و مواد معلق به درون سیستم مه پاش جلوگیری می کند. استفاده از فیلتر در سیستم مه پاش نازلی موجب افزایش کارایی و طول عمر دستگاه مه پاش خواهد شد.

پمپ فشار

در سیستم مه پاش نازلی از پمپ ها با ظرفیتهای متفاوت و بر حسب تعداد نازل نصب شده در دستگاه مه پاش  برای ایجاد فشار استفاده می شود. در برخی از سیستم های مه پاش کوچک و خانگی از پمپ استفاده نشده و فشار آب موجود در شیلنگ  از طریق فشار آب به جریان افتاده از منبع آب میباشد.

نکته مهم آن است که کلیه قطعات مشتمل بر شیلنگ، پایه نازل و نازلها میبایست قابلیت تحمل فشار آب حاصل از پمپ را داشته باشند. در مه پاش های تحت فشار می توان به جرات گفت که پودر کردن ذرات آب با با کیفیت تر بوده و میتواند از خیس شدن و افزایش کارایی سیستم مه پاش موثر باشد.
سیستم مه پاش نازلی میتواند در سالنهای صنعتی و گلخانه کاربرد داشته باشند.. از اینرو در انتخاب مدلهای سیستم مه پاش ضروری است به کاربرد و کاربری مورد استفاده توجه نمود.

ارسال نظر غیر فعال است