فیلتر تصفیه آب مه پاش

فیلتر تصفیه آب در دستگاه مه پاش

دستگاه مه پاش برای خنک نمودن فضای های مختلف از جمله فضای باز رستوران، ویلا، تراس، گلخانه و هر مکانی که نیاز به کاهش دما در فصل گرما داشته باشد کاربرد دارد. نحوه کار دستگاه مه پاش، تولید ذرات آب به صورت پودر و پاشش آن در هوا میباشد. نکته مهم و اساسی در سیستم مه پاش آن است که از گرفتگی و مسدود شدن نازل های جلوگیری گردد. وظیفه جلوگیری از ورود ناخالصی و رسوبات موجود در آب به عهده  فیلتر تصفیه آب میباشد. استفاده از فیلتر مناسب و با کیفیت در سیستم مه پاش، موجب افزایش طول عمر نازل و پمپ مه پاش میگردد.

تصفیه آب در سیستم های مه پاش

در مناطق جغرافیایی که دارای سختی آب بالایی است استفاده از فیلتر تصفیه با کیفیت بسیار ضروری میباشد. به علت وجود املاح و رسوب موجود در آب، همواره مشکلات زیادی برای دستگاه مه پاش ایجاد می‌شود. ورود رسوبات آب به نازل ها در دستگاه مه ساز موجب گرفتگی نازل‌ها میگردد.

بنابراین بهترین و موثرترین راه جهت حذف املاح و رسوبات آب، استفاده از فیلتر تصفیه آب می‌باشد. فیلتر های تصفیه آب انواع مختلفی دارند که شما با توجه به کیفیت آب منطقه میتوانید بهترین آن را انتخاب نمایید.

نحوه تصفیه آب در دستگاه مه پاش

اندازه سوراخ های نازل مه پاش در ابعاد میکرون و معمولا ۲۰ الی ۵۰ میکرون هستند. از اینرو در صورت وجود رسوبات در آب و عدم استفاده از فیلتر تصفیه آب، نازلها در مدت زمان کوتاهی دچار گرفتگی می‌شوند. از اینرو میبایست در ابتدای خط یک یا تعدادی فیلتر به صورت سری به صورت خطی و پشت سرهم نصب شود.

پیشنهاد میشود فیلتر ابتدایی ۵ میکرون باشد، در این فیلتر ذرات بزرگتر از ۵ میکرون از آن عبور نمی‌کنند. فیلتر دوم فیلتر املاح گیر بوده و فیلتر سوم نیز مشتمل بر بی کربنات که با املاح ریز محلول در آب ترکیب شده و از رسوب بستن نازلها جلوگیری مینماید استفاده شود.

دلایل استفاده از  فیلتر تصفیه آب در مه پاش

فیلتر-مه-پاش
  • عدم پاشش یکنواخت ذرات آب در فضا
  • آسیب دیدگی پره های پمپ آب و یا شیر تنظیم
  • تجمع رسوب در انتهای لوله و یا شیلنگ
  • خیس نمودن محیط به جهت عدم پاشش یکنواخت

بهترین زمان تعویض فیلتر تصفیه آب

MAHPASH

زمان بهینه جهت تعویض فیلتر تصفیه آب در دستگاه مه پاش به پارامترهای مختلفی از جمله کیفیت آب و میزان املاح آن بستگی دارد. هر چه مقدار سختی آب بیشتر باشد مدت زمان تعویض فیلتر زودتر خواهد بود.

به طور کلی پیشنهاد میشود در هر دوره استفاده از سیستم مه پاش، فیلترها تعویض گردد. عدم تعویض فیلتر ها در زمان مناسب، میزان آب ورودی به پمپ کاهش یافته و موجب رسوب گرفتگی در نازل و پمپ مه پاش می‌گردد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *