مه پاش کافی شاپ و رستورانی


.

مه پاش کافی شاپ و رستورانی

یکی از کاربردهای سیستم مه پاش یا دستگاه مه پاش، در فضاهای عمومی و رستوران ها و کافی شاپ ها میباشد. در روزهای گرم سال و با ازدحام و شلوغی محیط رستوران، دمای هوای رستوران افزایش می یابد. استفاده از یک سیستم مه پاش میتواند ضمن تلطیف هوای محیط، کاهش دمای ۱۰ الی ۱۵ درجه ای را نیز ایجاد نماید. سیستم مه پاش علاوه بر خنک کردن محیط، جلوه بصری زیبایی به رستوران ها و کافی شاپ ها داده و فضا را لذت بخش و دلنشین مینماید. با توجه به اینکه فضای رستوران ها و کافی شاپ ها در مجاورت خیابان ها  قرار دارد اجرای سیستم مه پاش میتواند موجب جدا شدن این محیط ها از خیابانها شود.

با نصب دستگاه مه پاش در باغ تالار ها میتوان مشکلاتی همچون گرد و خاک ناشی از رفت و آمد در فضای باز، حشرات مزاحم و بوی نامطبوع را مرتفع نمود.

طرز کار دستگاه مه پاش رستورانی

عملکرد سیستم مه پاش به این صورت میباشد که فشار آب توسط پمپ مه پاش از طریق شیلنگ های پلی آمید مقاوم در برابر UV به نازل ها رسیده  و در نهایت از طریق این نازل ها، قطرات آب به صورت پودری و مه در می آید. این ذرات ریز و پودری شکل جهت تبخیر نیاز به گرما داشته این گرما را از محیط میگیرد. بر این اساس حرارت و گرمای محیط جذب ذرات ریز آب شده و ضمن اینکه موجب خیس شدن افراد نمی شود، خنکی و حس نشاط را به همراه دارد. در انتخاب نازل دستگاه مه پاش رستوران ها میبایست باید دقت نمود. اندازه و سایز  نازل ها در دستگاه مه پاش رستوران نباید از ۳۰ میکرون بیشتر باشد. هر چه سایز نازلها کوچکتر باشد ذرات آب در حین پایین آمدن از نازل، کاملا تبخیر شده و هیچ تاثیری در کاهش دما ندارد. همچنین این امر موجب افزایش احتمال گرفتگی و رسوب زدایی را افزایش می دهد. از طرفی اگر سایز نازلها از ۳۰ میکرون بیشتر باشد باعث خیس شدن محیط پیرامونی میشود.

همچنین با توجه به اینکه قطرات و ذرات پودری شکل آب، خیلی ریز هستند باید نازل های دستگاه مه پاش یا سیستم مه پاش در فاصله مناسبی نصب گردد. می توان همراه با پودر آب که از دستگاه مه پاش خارج میگردد از عطر های ملایم جهت معطر نمودن

فضا و محیط استفاده نمود. همچنین میتوان از طیف نور های رنگی و مخفی جهت نور پردازی و ایجاد جذابیت بهره برد برای معطر نمودن فضا با استفاده از دستگاه مه پاش، کافی است مقداری از محلول های معطر را در داخل مخزن ذخیره آب اضافه نمود.

موارد مهم در انتخاب سیستم مه پاش رستورانی

  • موتور و پمپ دستگاه مه پاش یا سیستم مه پاش از موارد مهم میباشد، هر چه میزان فشار پمپ مه پاش بیشتر باشد، ذرات آب ریزتری از نازل دستگاه مه پاش خارج می شود. همچنین طول عمر و کیفیت پمپ مه پاش از اهمیت به سزایی برخوردار است.
  • هر چه سایز نازل دستگاه مه پاش یا سیستم مه پاش ریزتر باشد، ذرات آب، پودری تر پخش می شود که در این صورت احساس خیسی به همراه نخواهد داشت. همچنین برای دستگاه مه پاش رستورانی از نازل ۳۰ میکرون و کوچکتر استفاده شود.
  • نازل ها میبایست از جنس استیل و ضد زنگ و با کیفیت بالا باشد. این امر موجب جلوگیری از چکه کردن آب میشود. در نازل های ضد چکه، صفحه ای پلاستیکی در انتهای فنر تعبیه شده که هنگام خاموش شدن پمپ مه پاش، نازل را می بندد و مانع از چکه کردن نازل می شود.
  • فیلتر آب و سختی گیر در دستگاه مه پاش بسیار ضروری و مهم میباشد. در صورت عدم استفاده از فیلتر پس از مدت زمانی کوتاه، املاح آب باعث ایجاد رسوب در نازل های دستگاه مه پاش می شود.
  • در صورت گرفتگی در نازل های دستگاه مه پاش،از وارد نمودن اشیای نوک تیز به داخل سوراخ نازل خودداری نمایید. این امر موجب افزایش قطر سوراخ نازل دستگاه مه پاش شده و امکان پودر کردن ذرات آب نخواهد بود. پیشنهاد می شود به منظور رسوب زدایی منافذ نازل های دستگاه مه پاش،  از سرکه سفید استفاده شود.
  • شیلنگ ها در دستگاه مه پاش  میبایست مقاوم در برابر UV   خورشید باشد تا در برابر گرمای بیش از حد تابستان مقاوم باشند.
  • استفاده از تایمر به منظورت مدیریت در روشن و خاموش نمودن دستگاه مه پاش و در نتیجه جلوگیری از استهلاک بیش از اندازه و مصرف آب پیشنهاد میگردد.

ارسال نظر غیر فعال است