کرمان موتور

گرمایش تعمیرگاه خودرو

_

دستگاه‌های گرمایش تابشی گرماتاب در بسیاری از فضاها از جمله سالنهای تعمیرگاه خودرو کاربرد گسترده ای دارند. در تعمیرگاه‌ها به واسطه مواردی از قبیل باز و بسته شدن متعدد درب‌های سالن، ارتفاع زیاد سقف و عدم نیاز به تامین گرمایش کل مساحت سالن، همواره تامین گرمایش را علیرغم هزینه های بالا با مشکل مواجه مینماید.

مشتری گرامی، خواهشمند است به منظور انجام هماهنگی‌های لازم جهت نصب و یا راه اندازی، درخواست خدمات پس از فروش دستگاه‌های گرمایش تابشی گرماتاب فرم مربوطه از لینک های زیر را تکمیل و ارسال نمایید. کارشناسان این نمایندگی در اولین فرصت ممکن با شما تماس حاصل می نمایند.

فرم درخواست کارشناسی فروش

فرم درخواست نصب گرماتاب

فرم درخواست راه اندازی گرماتاب

فرم درخواست سرویس و تعمیر گرماتاب

           عملکرد گرماتاب در سالن های تعمیرگاه

تامین گرمایش مطلوب در سالن های تعمیر خودرو، به جهت مواردی از قبیل باز و بسته شدن مکرر دربها و یا باز بودن آنها به طور مداوم، تردد زیاد خودرو، وجود درهای باز روبه روی هم در بعضی سالن ها و ایجاد جریان هوای سرد دائمی، خیس بودن کف زمین و احتمال یخزدگی، نیاز به تهویه هوای بالا به جهت روشن بودن خودروها، عدم عایق بندی پنجره‌ها و دیوارهای تعمیرگاه‌ها، باز بودن بخشی از سالن‌ها و عدم وجود دیوار، تنها با استفاده از سامانه‌های گرمایش تابشی امکان پذیر است.

همچنین به جهت اینکه بدنه خودرو، موتور، شاسی و سایر قطعات خودرو و همچنین ابزار و تجهیزات مورد استفاده کارکنان تعمیرگاه، عمدتاً از جنس فلز است، و این امر موجب میگردد سرما به سرعت به آن منتقل شده که این امر میتواند بهره وری و کیفیت کار پرسنل را به طور محسوسی تحت تاثیر قرار دهد.

فولکس واگن
تعمیرگاه تویوتا

           گرماتاب در تعمیرگاه خودرو 

تامین گرمایش بهینه در سالن تعمیرگاه خودرو به دلیل باز بودن درب سالن و ورود و خروج مکرر خودرو از آنها همواره با دشواری روبرو بوده و صاحبان این نوع کاربری ها را با چالش جدی در ایام سرد سال مواجه مینماید. عدم وجود آسایش دمایی در این سالن‌ها موجب میگردد بهره وری و راندمان پرسنل به شدت کاهش یابد. وجود ابزار آهنی و ارتباط با فلز سرد در بسیاری از تعمیرگاه‌ها موجب میشود پرسنل نسبت به این موضوع گله‌مند و نارضایتی باشند.
در روش‌های قدیمی و سنتی جهت تامین گرمایش مانند بخاری صنعتی یا بخاری کارگاهی ضمن اینکه فضای فیزیکی اشغال میکند موجب کاهش ضریب ایمنی در این سالن‌ها شود. همچنین در این سامانه‌های گرمایشی در محل‌های نزدیک بخاری صنعتی هوا گرم و با کمی فاصله هوای سرد را خواهیم داشت.
بخاری تابشی گرماتاب میتواند از طریق تامین گرمایش با روش انتقال حرارت تابشی بسیاری از موانع جدی سالنهای تعمیرگاهی خودرو را مرتفع نماید. هیتر تابشی گرماتاب از طریق گسیل نمودن امواج تابشی بدون واسطه قرار دادن هوا یا آب، گرمایش را تامین نماید. به جهت کاهش اتلاف حرارتی با روش گرمایش تابشی، هزینه‌های مصرف انرژی کاهش پیدا نموده و فعالیت اینگونه کاربری‌ها را اقتصادی تر مینماید.
تسریع در زمان تامین گرمایش با بخاری تابشی گرماتاب یکی از مهمترین مزایای سیستم گرمایش تابشی میباشد.

!

در حال حاظر متاسفانه در بسیاری از تعمیرگاه‌ها به منظور تامین گرمایش از روش‌های غیر بهینه‌ای همچون بخاری‌های کارگاهی، کوره‌های هوای گرم، موتورخانه حرارت مرکزی و دستگاه هواساز استفاده میگردد که این امر به جهت اینکه چگالی هوای گرم کم میباشد گرما به طرف سقف حرکت و از درزها و درهای باز و فنهای تخلیه به خارج فضای تعمیرگاه میرود. از اینرو در روزهای سرد، کارکنان تعمیرگاه،  زمان زیادی را صرف گرم کردن خود و ابزارآلات مورد نیاز خویش میکنند.  شرایط نامطلوب هوای داخل سالن علاوه بر کاهش راندمان و کاهش کیفیت فعالیت، مخاطرات جدی در ایمنی را نیز به همراه دارد. این در حالی است که با استفاده از گرماتاب به جهت واسطه قرار نگرفتن هوا در تأمین گرمایش، تلفات حرارتی ناشی از تهویه ی فضای تعمیرگاه به شدت کاهش یافته و تامین گرمایش سالن به سرعت ایجاد میگردد.  چتر حرارتی ایجاد شده توسط گرماتاب، در فاصله کوتاهی گرما را به صورت مستقیم به افراد، ابزار و کف زمین تعمیرگاه منتقل و آسایش دمایی کارکنان را موجب میگردد.

ـعمیرگاه تویوتا

         

 مزایای گرماتاب در تعمیرگاهها   

افزایش ایمنی

کاهش مصرف گاز و برق

عدم اشغال فضای فیزیکی

عدم نیاز به موتورخانه مرکزی و کاهش هزینه های نگهداری

عدم تجمع افراد در کنار وسایل گرمایشی

امکان تأمین گرمایش به صورت منطقه ای از یک سالن بزرگ

تعمیرگاه کرمان خودرو 2

کاهش اختلاف دمایی بین کف و سقف سالن

عدم دخالت هوا در تأمین گرمایش

گرم شدن ابزار و قطعات

احساس مطلوب و آسایش گرمایی یکسان با دمای طراحی پایینتر

مستقل بودن هر دستگاه در تامین گرمایش

تأمین گرمایش سریع سالن پس از روشن کردن گرماتاب

مطالب مرتبط با تعمیرگاهها

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *