گرمایش فضاهای باز و ویلاها
گرماتاب در ویلا و فضاهای باز

گرم کننده تابشی گاز سوز استاندارد، ایمن و باکیفیت

برای دریافت اطلاعات جهت تامین گرمایش فضاهای باز و رستوران ها با استفاده از هیتر های گرمایش تابشی گرماتاب، کاتالوگ زیر را دریافت نمایید.

کاتالوگ

گرماتاب در فضای باز و رستوران ها

_

امروزه تامین گرمایش فضای باز در بسیاری از اماکن از جمله رستوران، تراس، آلاچیق، روف گاردن، پیاده رو و فضای باز و غیره، اهمیتی روز افزون یافته است. استفاده از بخاری های زمینی به علت گرمایش مستقیم هوای محیط، نه تنها مقرون به صرفه نیست بلکه هیچ کنترلی بر سمت و سوی حرکت جریان هوای گرم وجود نداشته و وزش باد در آن نقشی تعیین کننده دارد که این امر موجب تشدید عدم یکنواختی گرمایش در فضای باز می شود.

در تامین گرمایش در فضاهای باز، میبایست از روشهایی استفاده نمود تا همانند خورشید، گرما به صورت امواج تابشی به سطح بدن افراد و اجسام منتقل گردد. در ایران هیتر های تابشی که با برند ثبت شده گرماتاب شناخته می‌شود با استفاده از گرمای حاصل از احتراق سوخت و انتقال آن به سطح تابشی منحصر به فرد (لوله آتشخوار با رنگ نسوز سیاه و دمای بالا) امواج تابشی مادون قرمز را به سطح بدن افراد منتقل کرده و آن را گرم می نماید.
معمولاً در تامین گرمایش فضای باز، دستگاه گرماتاب  که به آن هیتر فضای باز نیز گفته می‌شود در ارتفاع پایین تری نسبت به فضاهای بسته نصب شده که این امر میتواند تامین گرمایش سطوح را به شرایط آسایش حرارتی نزدیک نماید.
دستگاه گرماتاب در فضای باز پس از مدت زمان کوتاهی، چتر حرارتی  مطلوب را در سطح بدن افراد و محیط اطراف برقرار نموده به طوری که افراد شرایط آسایش دمایی را احساس خواهد کرد. این در حالی است که در بخاری های زمینی به علت پخش هوای گرم شده در محیط کاملاً باز، هیچ گاه شرایط تعادل حرارتی و در نتیجه آسایش حرارتی برای فرد ایجاد نخواهد شد.
از آنجائیکه عمدتاً مکان های فضای باز، مساحت کمتر داشته و لوکس می باشند، بخاری های زمینی علاوه بر اشغال فضای فیزیکی، با معماری آن مکان هم تناسب چندانی برقرار نخواهد کرد. در صورتی که بخاری تابشی لوله ای و یا سرامیکی گرماتاب، به هیچ عنوان فضای فیزیکی اشغال نکرده و در ارتفاع نصب می گردد. تامین گرمایش مطلوب در فضای باز در مکانهای تجاری از جمله رستورانها، موجب رونق کسب و کار شده و آسایش دمایی مشتریانی که مایل به صرف غذا در فضای باز می باشد را امکان پذیر می نماید.

بیشتر بخوانیدبرگشت
گرماتاب در رستوران
رستوران

عملکرد دستگاه های گرمایش تابشی گرماتاب

_

در هیترهای گرمایش تابشی گرماتاب، گاز طبیعی توسط مشعل مخصوص، درون لوله هایی با ضریب تابش زیاد می سوزد. حرارت ایجاد شده به امواج مادون قرمز تبدیل شده و بوسیله سطوح منعکس کننده (Reflector) که بشکل ذوزنقه در قسمت بالای دستگاه قرار گرفته، به نقاط مورد نظر می تابد.

این امواج بنا بر خاصیت خود در اثر برخورد به اجسام به گرما تبدیل شده و احساس بسیار مطلوبی نظیر حرارت خورشید در انسان ایجاد می کند. قسمتهای اصلی این دستگاه شامل مشعل مخصوص تابشی، لوله‌های تابشی، رفلکتور و فن می‌باشد.

طول دستگاههای لوله ای گرماتاب بین ۳ تا ۷/۵ متر است که با توجه به ابعاد، ارتفاع و میزان سرمای هوا در منطقه مورد نظر،  قابل انتخاب می باشد. همچنین این دستگاهها به دو صورت: زاویه دار (با زاویه حدود ۴۵ درجه) و یا  به صورت آویز از سقف قابل نصب می باشد.

بیشتر بخوانیدبرگشت

اهمیت ایمنی و کیفیت در دستگاههای گاز سوز گرماتاب

_

همانطور که میدانیم اولین موضوع مهم در انتخاب یک دستگاه گاز سوز، موضوع کیفیت و اطمینان از امنیت آن میباشد. دستگاه‌های گرماتاب با استفاده از قطعات اصلی و بسیار با کیفیت تولید شده و کلیه دستگاههای شامل ۵ سال گارانتی فن و مشعل و ۱۰ سال کلیه لوله ها میباشد. کلیه دستگاهها دارای نشان ملی استاندارد ایران و مطابق با استاندارد اروپایی BS EN416-1:1999 تولید می‌گردد.

همچنین لوله‌های تابشی از آلیاژ مخصوص آلومینایز یا استیل با رنگ مخصوص با ضریب تابشی بالا تولید می‌شود. رفلکتورهای دستگاه از جنس استنلس استیل بگیر ساخته می‌شود و فن دستگاه با الکتروموتور مقاوم در برابر حرارت و پروانه مخصوص تولید و فشار استاتیک و دبی مناسب جهت احتراق با راندمان بالا را فراهم می‌سازد. شیر برقی و ایرسوییچ مشعل از تولید کنندگان معتبر و با کیفیت اروپایی مانند شرکت SIT  تامین میگردد.

بیشتر بخوانیدبرگشت
بخاری فضای باز
تامین گرمایش فضای باز

مزایای گرماتاب در فضاهای باز ویلا و رستوران

_
مزایا استفاده از گرماتاب
  • صرفه جویی در مصرف گاز و برق
  • عدم اشغال فضای فیزیکی
  • کاهش هزینه های نگهداری و تعمییرات
  • امکان تامین گرمایش به صورت منطقه ای
  • عدم تجمع افراد کنار وسایل گرمایشی
  • جلوگیری از چرخش هوا و عدم پراکندگی گرد و غبار و آلودگی به صورت معلق در هوا و در نتیجه حفظ سلامت محیط
  • عدم دخالت هوا در تامین گرمایش
  • احساس مطلوب و آسایش گرمایی در افراد