گرماتاب رستورانی

_

تامین گرمایش فضای باز در بسیاری از اماکن از جمله رستوران، تراس، آلاچیق، روف گاردن و غیره، با هیتر فضای باز اهمیتی روز افزون یافته است. استفاده از بخاری‌های زمینی به علت گرمایش مستقیم هوای محیط، مقرون به صرفه نیست و هیچ کنترلی بر سمت و سوی حرکت جریان هوای گرم در آن وجود ندارد و وزش باد موجب تشدید عدم یکنواختی در این روش می شود.

در تامین گرمایش در فضاهای باز، میبایست از روش‌هایی استفاده نمود تا همانند خورشید، گرما به صورت امواج تابشی به سطح بدن افراد و اجسام منتقل گردد. هیتر فضای باز با استفاده از گرمای حاصل از احتراق سوخت و انتقال آن به سطح تابشی منحصر به فرد امواج تابشی مادون قرمز را به سطح بدن افراد منتقل کرده و آن را گرم می نماید.

برای دریافت اطلاعات جهت تامین گرمایش فضاهای باز و رستوران‌ها با استفاده از بخاری فضای باز، کاتالوگ گرماتاب رستورانی موجود را دریافت نمایید.

بخاری فضای باز

فرم درخواست کارشناس فروش

فرم درخواست نصب گرماتاب

فرم درخواست راه اندازی گرماتاب

درخواست سرویس و تعمیر گرماتاب

هیترفضای باز گرماتاب

معمولاً در تامین گرمایش فضای باز، هیتر فضای باز در ارتفاع پایین تری نسبت به فضاهای بسته نصب می‌شود که این امر میتواند تامین گرمایش سطوح را به شرایط آسایش حرارتی نزدیک نماید.
دستگاه گرماتاب AMBIRAD در فضای باز پس از مدت زمان کوتاهی، چتر حرارتی  مطلوب را در سطح بدن افراد و محیط اطراف برقرار نموده به طوری که افراد شرایط آسایش دمایی را احساس خواهد کرد. این در حالی است که در بخاری های زمینی به علت پخش هوای گرم شده در محیط کاملاً باز، هیچ گاه شرایط تعادل حرارتی و در نتیجه آسایش حرارتی برای فرد ایجاد نخواهد شد.
از آنجائیکه عمدتاً مکان‌های فضای باز، مساحت کمتر داشته و لوکس می‌باشند، بخاری‌های زمینی علاوه بر اشغال فضای فیزیکی، با معماری آن مکان هم تناسب چندانی برقرار نخواهد کرد. در صورتی که گرماتاب رستورانی، به هیچ عنوان فضای فیزیکی اشغال نکرده و در ارتفاع نصب می گردد. تامین گرمایش مطلوب در فضای باز در مکان‌های تجاری از جمله رستوران‌ها، موجب رونق کسب و کار شده و آسایش دمایی مشتریانی که مایل به صرف غذا در فضای باز می باشد را امکان پذیر می نماید.

بخاری رستوران
گرماتاب کافه ویونا-min

استفاده از بخاری تابشی گرماتاب در فضای باز

بخاری تابشی گرماتاب AMBIRAD به منظور تامین گرمایش فضای باز مورد استفاده قرار میگیرد. گرماتاب رستورانی با توجه به امکان نصب بر روی ارتفاع فضای فیزیکی اشغال نکرده و دمای یکنواختی را با ایجاد چتر حرارتی تامین مینماید. با نصب این تجهیزات گرمایش تابشی، فضای باز رستوران و ویلا که ارزشمند بوده و در ایام سرد سال ممکن است قابل استفاده نباشد را به محیطی دلچسب و قابل استفاده تامین مینماید.

عملکرد دستگاه‌های گرمایش تابشی گرماتاب

در هیتر فضای باز، گاز طبیعی توسط مشعل مخصوص، درون لوله‌هایی با ضریب تابش زیاد می سوزد. حرارت ایجاد شده به امواج مادون قرمز تبدیل شده و بوسیله سطوح منعکس کننده (Reflector) که بشکل ذوزنقه در قسمت بالای دستگاه قرار گرفته، به نقاط مورد نظر می تابد.

این امواج بنابر خاصیت خود در اثر برخورد به اجسام به گرما تبدیل شده و احساس بسیار مطلوبی نظیر حرارت خورشید در انسان ایجاد می کند. قسمت‌های اصلی این دستگاه شامل مشعل مخصوص تابشی، لوله‌های تابشی، رفلکتور و فن است.

طول بخاری فضای باز بین ۳ تا ۷/۵ متر است که با توجه به ابعاد، ارتفاع و میزان سرمای هوا در منطقه مورد نظر، قابل انتخاب است. همچنین این دستگاه‌ها به دو صورت: زاویه دار (با زاویه حدود ۴۵ درجه) و یا  به صورت آویز از سقف قابل نصب است.

قیمت سیستم گرمایشی فضای باز

همانطور که میدانیم اولین موضوع مهم در انتخاب یک دستگاه گاز سوز، موضوع کیفیت و اطمینان از امنیت آن میباشد. بخاری‌ فضای باز با استفاده از قطعات اصلی و بسیار با کیفیت تولید شده و کلیه دستگاه‌های شامل ۵ سال گارانتی فن و مشعل و ۱۰ سال کلیه لوله‌ها میباشد. کلیه دستگاه‌ها دارای نشان ملی استاندارد ایران و مطابق با استاندارد اروپایی BS EN416-1:1999 تولید می‌گردد.

قیمت دستگاه‌های گرماتاب  به مولفه‌های مختلفی بستگی دارد که کیفیت قطعات و اصالت آنها تاثیر مستقیمی بر روی قیمت بخاری رستوران دارد.

همچنین لوله‌های تابشی از آلیاژ مخصوص آلومینایز یا استیل با رنگ مخصوص با ضریب تابشی بالا تولید می‌شود. رفلکتورهای دستگاه از جنس استنلس استیل بگیر ساخته می‌شود و فن دستگاه با الکتروموتور مقاوم در برابر حرارت و پروانه مخصوص تولید و فشار استاتیک و دبی مناسب جهت احتراق با راندمان بالا را فراهم می‌سازد. شیر برقی و ایرسوییچ مشعل از تولید کنندگان معتبر و با کیفیت اروپایی مانند شرکت SIT  تامین میگردد.

سیستم‌های گرمایش تابشی در فضای باز درحال حاضر از مدرن ترین محصولات در جهان می باشند.  بسیاری از  تولید کنندگان و شرکت های بزرگ خارجی  این نوع دستگاه‌ها را برای گرمایش فضاهای باز پیشنهاد می کنند.

انواع بخاری تابشی گرماتاب در فضای باز ویلا و رستوران

گرماتاب لوله ای یا سقفی

_

این گرماتاب‌ها به صورت لوله ای و به صورت یو شکل میباشد که با توجه به ابعاد و ظرفیت حرارتی آنها به راحتی میتوان فضای وسیعی را با ایجاد چتر حرارتی، تامین گرمایش در آنها را ایجاد نمود. این مدل گرماتاب‌ها از یک مشعل و فن با لوله‌های با ضریب تابش بالا در ارتفاع نصب شده و بدون صدا می‌باشد. رنگ لوله‌ها مشکی بوده و هیچ نوری تولید نمی‌کنند. مصرف انرژی این دستگاه گاز شهری با فشار گاز خانگی میباشد.

بخاری سرامیکی برای گرمایش

گرماتاب سرامیکی

_

از این مدل دستگاه‌ها به منظور تامین گرمایش فضاهای باز با ابعاد کوچک استفاده میگردد. به منظور اخذ اطلاعات و مشخصات فنی دستگاه میتوانید به صفحه گرماتاب سرامیکی  مراجعه نمایید. ابعاد این دستگاه در حدود یکمتر بوده و شدت حرارتی بالایی دارند. رنگ پنلهای سرامیکی دستگاه پس از روشن شدن کاملا قرمز شده میباشد. دستگاه بخاری یا هیتر سرامیکی را میتوان علاوه بر دیوار بر روی پایه های فلزی زیبا نصب نمود تا قابلیت جابجایی داشته باشند. مصرف انرژی این دستگاه گاز شهری یا گاز مایع میباشد.

گرماتاب برقی

_

از این مدل دستگاه برای فضاهایی با ابعاد کوچک که قابلیت تامین گاز شهری وجود ندارد استفاده میشود. مصرف انرژی این دستگاه برق 220 ولت تکفاز بوده و امکان نصب بر روی دیوار، سقف و یا پایه دارد. رنگ المنت های بخاری پس از روشن شدن سرخ شده و در مدت زمان بسیار کوتاهی چتر حرارتی گرمایش را ایجاد مینماید.

مزایای گرماتاب در فضای باز ویلا و رستوران

_
  • امکان تأمین گرمایش به صورت منطقه ای
  • کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری
  • عدم اشغال فضای فیزیکی
  • صرفه جویی در مصرف گاز و برق
  • عدم تجمع افراد کنار وسایل گرمایشی
  • جلوگیری از چرخش هوا و عدم پراکندگی گرد و غبار و آلودگی به صورت معلق در هوا
  • عدم دخالت هوا در تأمین گرمایش
  • احساس مطلوب و آسایش گرمایی در افراد

گرماتاب در فضاهای باز

گرماتاب استخر

_
گرماتاب استخر-min

گرماتاب آلاچیق

_
گرماتاب دکوراتیو ویلا-min

گرماتاب رستوران

_
گرماتاب در رستوران-min

گرماتاب فضای باز

_
گرماتاب پیاده رو-min

گرماتاب دستگاه گرمایشی است که بر اساس انتقال حرارت تابشی، گرمایش را به محیط منتقل میکند. گرمایش حاصل از سیستم گرماتاب، جذب هوا نشده و به صورت مستقیم اجسام و افراد را گرم میکند. از اینرو گرماتاب بهترین بخاری فضای باز میباشد. از گرماتاب میتوان جهت تامین گرمایش آلاچیق، رستوران، ویلا، کافه، تراس و روف گاردن استفاده نمود. برند گرماتاب بهترین بخاری تابشی با خدمات پس از فروش مناسب و گسترده را تنها از نمایندگی های مجاز آن تهیه نمایید.

برخی سوالات رایج در خصوص بخاری فضای باز

بسیاری از مشتریان سوالاتی در خصوص گرماتاب دارند که شاید سوال بسیاری از مخاطبین ما باشد. از اینرو پاسخ برخی از سوالات را ارایه مینماییم.

هیتر گازی فضای باز چگونه کار میکند؟

این هیتر ها با گاز کار میکند و برق فقط جهت روشن کردن دستگاه نیاز هست. در مدل های لوله ای گاز شهری با مشتعل شدن در مشعل و جریان آن در لوله هایی با ضریب تابش بالا امواج تابشی را از طریق صفحات براق به محیط گسیل میدارد.

بهترین کیفیت بخاری فضای باز چیست؟

گرماتاب با کیفیت ترین و قدیمی ترین برند تولید کننده بخاری تابشی در ایران میباشد. گرماتاب تحت لیسانس شرکت امبیراد انگلستان و منطبق با استاندارد های جهانی و ملی در ایران تولید میگردد.

بخاری فضای باز در ایران به چه نامهایی مشهور است؟

عموم صاحبان رستوران و ویلا داران، بخاری فضای باز را با نامهای مختلفی میشناسند. بخاری تابشی سقفی لوله ای، هیتر فضای باز، گرماتاب رستورانی، گرماتاب آلاچیق و هیتر تابشی سقفی نام هایی از این دست میباشد.

گرماتاب رستورانی چگونه کار میکند؟

سیستم گرماتاب رستورانی، گرمایش را از طریق انتقال حرات تابشی با ایجاد چتر حرارتی و انتشار امواج مادون قرمز تأمین مینماید. امواج تابشی جذب هوا نشده و در مدت زمان کوتاهی میتوان بخشی از یک فضای باز را گرم نمود. برای دیدن به صفحه گالری گرماتاب در رستوران و کافه مراجعه نمایید.

گرماتاب آلاچیق چیست؟

جهت تامین گرمایش آلاچیق ها، از دستگاههای گرماتاب سرامیکی و یا لوله ای استفاده میشود. ابعاد آلاچیق نقشی مهم در تعیین مدل مناسب گرماتاب میباشد. ارتفاع سقف آلاچیق نیز در تعیین ظرفیت حرارتی گرماتاب نقش دارد. از گرماتاب سرامیکی در آلاچیق های کوچک و از گرماتاب لوله ای در آلاچیق ها با ابعاد بزرگتر استفاده میشود.

گرماتاب قارچی چیست؟

این نوع بخاری فضای باز جزء سری تولیدات شرکت ایران مشعل با برند گرماتاب نمیباشد. دامنه کوچک چتر حرارتی و اشغال فضای فیزیکی از معایب بزرگ بخاری تابش قارچی میباشد.

بخاری مناسب برای روف گاردن چیست؟

روف گاردن ها با توجه به اینکه در ارتفاع هستند معمولا در آنها باد و جریان هوا وجود دارد و سرما و برودت بیشتری دارند. از اینرو در تامین گرمایش روف گاردن ها معمولا از گرماتاب لوله ای یو شکل که به صورت سقفی یا دیواری نصب میشود، استفاده میشود. این نوع گرماتاب با ظرفیت حرارتی بالا دامنه وسیعتری را پوشش گرمایی میدهد.

گرماتاب برقی برای چه محیط هایی مناسب تر است؟

در بسیاری از فضاهای باز امکان تامین گاز وجود ندارد. در اینگونه محیط ها میتوان از بخاری برقی فضای باز یا گرماتاب برقی استفاده نمود. جهت اخذ اطلاعات بیشتر به صفحه بخاری برقی تابشی مراجعه نمایید.

نصب گرماتاب رستورانی در چه ارتفاعی مناسب است؟

گرماتاب در فضای باز معمولا در ارتفاع دو و نیم متر به بالا نصب میشود. گرماتاب میبایست در ارتفاعی نصب شود که در مرحله اول سر افراد با آنها برخورد نکرده و ظرفیت حرارتی آن نیز با ارتفاع نصب در تناسب باشد. به عبارتی دیگر هر چه ظرفیت حرارتی بخاری لوله ای تابشی سقفی گرماتاب بالاتر میرود ارتفاع نصب نیز بالا میرود. انتخاب مدل مناسب گرماتاب رستورانی و گرماتاب آلاچیق یا روف گاردن کاری تخصصی بوده و توسط تیم فنی فروش ما به صورت رایگان تعیین و پیشنهاد میگردد.

کوچکترین گرماتاب آلاچیق چه ابعادی است؟

گرماتاب لوله ای با ظرفیت 15 کیلو وات با طولی در حدود 2/90 متر کوچکترین گرماتاب لوله ای یا گرماتاب گازی میباشد. گرماتاب سرامیکی هم در طول 90 سانتی متر تولید و عرضه میگردد.

نصب گرماتاب در تراس یا بالکن در چه ابعاد و طولی موجود است؟

کلیه گرماتاب ها یا به صورت دیواری و یا به صورت آویز از سقف نصب میگردد. نصب گرماتاب سقفی توسط تیم فنی شرکت به صورت رایگان صورت میپذیرد. جهت اخذ اطلات بیشتر به صفحه نکات نصب و راه اندازی گرماتاب  مراجعه نمایید.

آیا دمای گرماتاب رستورانی و آلاچیق قابل تنظیم است؟

گرماتاب در دو مدل مشعل با دمای ثابت و دمای قابل تنظیم تولید میگردد. در مدل قابل تنظیم مشعل گرماتاب دستگاه با استفاده از یک ریموت کنترل میتواند در دو ظرفیت 70 در صد ظرفیت و در مرحله بعد با 100 در صد ظرفیت، گرمایش را تولید و تامین نماید. این امر میتواند برای روزهایی که دمای هوا کمی گرمتر میباشد مورد استفاده قرار گیرد.

گرماتاب در کافه ها و رستوران ها چه مزایایی دارد؟

فضای باز رستوران ها و روف گاردن ها و آلاچیق ها بسیار ارزشمند بوده و با بخاری یا هیتر فضای باز میتواند در ایام سرد سال مورد استفاده قرار گیرد. گرماتاب رستورانی و گرماتاب آلاچیق و کافه و روف گاردن فضای فیزیکی اشغال نکرده و تامین گرمایش را با راندمان بالا با مصرف انرژی پایین تامین مینماید.

مصرف گاز گرماتاب آلاچیق یا تراس چه میزان است؟

مصرف گاز گرماتاب سرامیکی در حدود یک متر مکعب بر ساعت و گرماتاب های لوله ای بر حسب مدل و ظرفیت حرارتی آن از 2 تا 6 متر مکعب بر ساعت مصرف گاز دارند.

مصرف برق گرماتاب رستورانی چه میزان است؟

هیتر فضای باز گرماتاب با برقی تکفاز بین 40 تا 100 وات مصرف برق داشته که این میزان بسیار ناچیز میباشد.

گرماتاب رستورانی ایمن است؟

کلیه گرماتاب ها از بهترین قطعات و تولید کنندگان معتبر و مطابق با استانداردهای بین المللی و همچنین استاندارد ملی ایران تولید میگردد. استفاده از گرمایش تابش در بسیاری از کشورها قدمتی 40 سال به بالا دارد.

آیا قطعات گرماتاب قابل تهیه میباشد؟

کلیه دستگاه ها دارای 5 سال گارانتی فن و مشعل و 10 سال گارانتی لوله میباشد. در صورت خرابی هر قطعه توصیه میشود فقط از قطعات اصلی با منشا فروش توسط نمایندگی های مجاز تهیه نمایید. در خصوص اخذ اطلاعات میتوانید به صفحه قطعات گرماتاب مراجعه نمایید.

قیمت گرماتاب رستورانی و گرماتاب آلاچیق و روف گاردن چه میزان میباشد؟

استفاده از قطعات مرغوب و با کیفیت در تولید یک دستگاه گاز سوز میتواند قیمت محصول را افزایش دهد. از طرفی دیگر با توجه به اهمیت ایمنی در محصولات گاز سوز، استفاده از قطعات مرغوب و با کیفیت ضروری میباشد. این امر میتواند هم طول عمر دستگاه را افزایش دهد و هم ضریب ایمنی بالاتری را ایجاد نماید. از اینرو در هنگام خرید گرماتاب گازی ابتدا به کیفیت آن و سپس به قیمت گرماتاب توجه نمایید. جهت اخذ اطلاعات بیشتر به صفحه قیمت گرماتاب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با فضای باز

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *