بخاری لوله ای گرماتاب

بخاری تابشی گازی در ایران انواع مختلفی دارد. یکی از این مدلها بخاری تابشی دارای لوله های تابشی میباشد که یک طرف لوله، مشعل و طرف دیگر فن دستگاه میباشد. این لوله ها به دو صورت یو شکل و یا خطی با ظرفیت های حرارتی مختلف تولید میشود. با توجه به شکل ظاهری این بخاری ها که دارای لوله میباشد به آن بخاری لوله ای نیز گفته میشود. با توجه به اینکه برند گرماتاب اولین و با کیفیت ترین نوع بخاری های تابشی در ایران میباشد به این دستگاهها، گرماتاب لوله ای نیز گفته میشود. از بخاری تابشی برای تامین گرمایش فضاهایی همچون سالن‌های بزرگ با ارتفاع سقف بلند و فضای باز استفاده میشود. سامانه گرمایش تابشی مانند بخاری تابشی لوله ای در ایران با برند گرماتاب که علامت تجاری ثبت شده شرکت ایران مشعل می‌باشد شناخته می‌شوند.

بخاری لوله ای تابشی گرماتاب در مدل‌های مختلف تولید می‌شوند که هر کدام از آنها برای تامین گرمایش فضاهای مختلف با کاربری های متفاوت مناسب میباشند. نصب بخاری لوله ای در ارتفاع بوده و گرمایش را از طریق انتقال حرارت تابشی با گسیل نمودن امواج مادون قرمز به سمت اجسام تامین مینماید. با برخورد امواج تابشی به اجسام، انرژی گرمایی آنها آزاد شده و موجب گرم شدن اجسام، افراد و محیط میشود. با توجه به اینکه در سالن‌ها و سوله های بزرگ اتلاف حرارتی از درب ها و پنجره ها بسیار زیاد میباشد، تامین گرمایش با گرماتاب گازی میتواند منجر به صرفه جویی بالا در مصرف انرژی شود.

بخاری تابشی لوله ای گرماتاب در فضای باز

امکان تامین گرمایش در فضاهای باز با استفاده از بخاری تابشی وجود داشته و میتوان منطقه مورد نظر را از طریق انتشار امواج تابشی مادون قرمز گرم نمود. در سامانه های تابشی به منظور تامین گرمایش اجسام یا افرادی که در محدوده‌ی چتر حرارتی قرار دارند استفاده میشود. عمده دستگاه های تابشی در ایران با مصرف گاز شهری با فشار گاز خانگی کار میکنند. البته برای مناطقی که امکان تامین گاز شهری وجود ندارد میتوان از گرماتاب برقی استفاده نمود. انواع محصولات تابشی به دسته بندی کلی سرامیکی، برقی، لوله‌ای، تابشی مرکزی تقسیم بندی می شوند.

بخاری تابشی فضای باز
بخاری تابشی فضای باز

عملکرد بخاری لوله‌ای تابشی گرماتاب

در نگاه کلی این محصول از مشعل مخصوص تابشی، لوله آتشخوار، رفلکتور، توربولاتور و یک فن مکنده تشکیل شده است. گاز مایع یا شهری پس از ورود به مشعل گرماتاب با میزان مشخصی از اکسیژن ترکیب شده و احتراق با یک جرقه‌زن‌های ولتاژ شکل میگیرد. شعله ایجاد شده در درون لوله‌های آتشخوار در جریان قرار گرفته و توربولاتورهای مستقر در این لوله‌ها مانع از عبور سریع شعله در درون لوله میشوند. به این ترتیب با جذب حداکثر دمای شعله توسط لوله‌ها، دمای این لوله‌ها به میانگین 300 درجه سانتی گراد میرسد.

بخاری تابشی لوله ای رستوران
بخاری تابشی لوله ای رستوران

حرارت لوله‌ها از طریق رفلکتورها به صورت امواج حرارتی مادون قرمز در محیط منتشر می‌گردد. چتر حرارتی ایجاد شده جذب هوا نشده و پس از برخورد به اجسام انرژی آنها به حرارت تبدیل و جذب میگردد. این فرایند موجب افزایش دمای اجسام میگردد. فن مکنده مکش لازم را درون لوله جهت حرکت محصولات احتراق به سمت انتهای لوله فراهم می نماید. اجزای تشکیل دهنده بخاری تابشی لوله ای گرماتاب ثابت بوده ولی ابعاد و ظرفیت حرارتی آنها بر حسب کاربری و مساحت محیط طراحی و نصب میگردد.

گرماتاب لوله ای تابشی

گرماتاب لوله ای تابشی یا بخاری سقفی تابشی یکی از ایمن ترین تجهیزات تامین گرمایش بوده و برای فضاهای بزرگ با ابعاد زیاد مانند تامین گرمایش سوله های صنعتی و ورزشی و همچنین تامین گرمایش فضای باز از قبیل رستوران‌ها، آلاچیق‌ها، ویلاها، روف گاردن‌ها، تراس‌ها بسیار مناسب میباشد. این دستگاه علاوه بر ایمن بودن، بسیار کم صدا بوده و فضای فیزیکی اشغال نمیکند.

بخاری فضای باز
گرماتاب لوله ای فضای باز

از بخاری تابشی لوله ای به منظور تامین گرمایش فضاهای مختلف استفاده میشود. این محصول در ظرفیت‌های حرارتی مختلف تولید میگردد. با توجه به نوع سوخت مصرفی و همچنین نوع کاربری آن میتوان از آنها بهره برد. مزایای گسترده این محصولات موجب گردیده استفاده از آنها گسترش روز افزون یابد.

مزایای بخاری لوله‌ ای سقفی گرماتاب

گرماتاب آلاچیق
گرماتاب آلاچیق

تامین گرمایش بصورت یکنواخت و با سرعت بالا

نصب و راه اندازی سریع و آسان

امکان تامین گرمایش به صورت موضعی و منطقه‌ای

کاهش مصرف سوخت و هزینه های نگهداری و تعمیرات

کاهش ذرات معلق و گرد و غبار در سالن

عدم نیاز به کانال کشی و آب

صرفه جویی بالا در تامین گرمایش

عدم اشغال فضای فیزیکی

بخاری لوله ای در ایران با عنوان گرماتاب شناخته می شوند و امروزه از مناسب ترین و کم هزینه ترین سامانه‌های گرمایشی می‌باشند. این محصول در جهت گرمایش کلیه‌ی فضاهای با ارتفاع بالای ۳ متر نظیر انواع سالن‌های بزرگ صنعتی، انبارها، مرغداری ها، گلخانه‌ها و همچنین انواع فضاهای بدون حصار نظیر باراندازها، مصلی ها و پارکینگ‌های خودرو استفاده می شود. با توجه به اتلاف حرارتی پایین و همچنین تامین گرمایش با راندمان بالای این دستگاه، استفاده از آن در طول سالیان گذشته گسترش یافته است.

گرماتاب تعمیرگاهی
گرماتاب تعمیرگاهی

ایمنی و کیفیت و گارانتی محصولات

انواع مدل های گرماتاب منطبق با استاندارد ملی ایران و تحت لیسانس کمپانی بزرگ امبیراد انگلستان تولید میگردد. با توجه به نصب گرماتاب در ارتفاع و نداشتن شعله مستقیم، بسیار ایمن است. استفاده از قطعات اصلی و با کیفیت در تولید گرماتاب، بسیاری از سالن صنعتی، ورزشی، فضای باز، گلخانه با این دستگاه تجهیز گردیده است. کلیه دستگاه ها با 5 سال گارانتی فن و مشعل و 10 سال گارانتی لوله ها عرضه میگردد. 

جدول مشخصات فنی بخاری لوله ای گرماتاب

مدل دستگاه22UT35UT40UT50UT
طول دستگاه بر اساس متر5.245.896.107.62
عرض دستگاه سانتی متر49676767
وزن دستگاه واحد کیلوگرم639597144
ظرفیت حرارتی K CAL20000300003440045000
ظرفیت حرارتی KW22354050
حداکثر میزان مصرف گاز طبیعی
با فشار 17.8 M BAR فشارخانگی M2/HR
2.13.33.84.7
حداقل ارتفاع پیشنهادی نصب متر _ سقفی3.64.34.35.7
حداقل ارتفاع پیشنهادی نصب متر _ زاویه دار33.63.65
حداقل فاصله ایمنی سانتی متر بالای دستگاه 50505050
حداقل فاصله ایمنی سانتی متر
زیر لوله آتشخوار
125150210210
حداقل فاصله ایمنی سانتی متر
کنار دستگاه
60606060
فیوز قطع جریان اضافی4 آمپر4 آمپر4 آمپر4 آمپر
برق مصرفی (وات) 40 الی 100 وات – 220 ولت تک فاز
مشخصات فنی دستگاه گرماتاب مدل UT

تفاوت بخاری تابشی لوله ای با بخاری صنعتی

در بخاری صنعتی زمینی انتقال حرارت به روش همرفتی بوده و ابتدا هوا گرم شده، سپس اشیاء و افراد و بطور کلی محیط گرم می شوند. اتلاف حرارتی بالا و تجمع گرما در زیر سقف از معایب مهم این روش تامین گرمایش میباشد. واسطه قرار گرفتن هوا در تامین گرمایش همرفتی مانند بخاری صنعتی یا یونیت هیتر، امکان تامین گرمایش به صورت موضعی را میسر نمی سازد.

در گرماتاب سقفی ، اختلاف دما بین نقاط نزدیک به کف و زیر سقف بسیار ناچیز است. در صورتی که در بخاری صنعتی زمینی، اختلاف دمایی بین زیر سقف و هوای نزدیک به کف سالن به جهت اینکه هوای گرم سبک بوده و به سمت بالا حرکت میکند کاملا مشهود میباشد.

مقایسه سیستم هوای گرم با گرمایش تابشی
مقایسه سیستم هوای گرم با گرمایش تابشی

در سامانه‌های گرمایش تابشی افراد و اجسام به صورت مستقیم با جذب امواج تابشی گرم شده و در مرحله بعد هوای اتاق در تماس با این سطوح از طریق جابه جایی هوا گرم می شود. از اینرو در روش تامین گرمایش تابشی، دمای متوسط اجسام بیشتر از دمای هوا خواهد بود. با توجه به نظر کارشناسان تاسیسات، اختلاف دمای هوا در بخاری تابشی و بخاری صنعتی، درحدود ۶ تا ۸ درجه فارنهایت میباشد. واسطه قرار ندادن هوا جهت تامین گرمایش ، مزیت مهمی است که موجب تامین آسایش دمایی با راندمان بالا و مصرف انرژی کمتر میشود.

به صورت کلی کاهش اتلاف حرارتی، افزایش دمای مساحت سالن و کاهش دمای زیر سقف در گرمایش تابشی و نیز میزان اختلاف حرارتی بین هوای کف و سقف در دو روش گرمایش تابشی و همرفتی، از مهمترین دلایل کاهش مصرف انرژی می باشند.

درخواست خرید محصول

قیمت این دستگاه‌ها با برند گرماتاب بر حسب مدل‌های مختلف، متفاوت است. جهت بررسی قیمت بخاری لوله ای تابشی گرماتاب و برآورد پروژه و خرید محصولات بخاری تابشی لوله ای گرماتاب میتوانید با کارشناسان ما به شماره موبایل 09124884905 تماس باشید. 

‫5/5 ‫(1 نظر)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *