بخاری لوله ای گرماتاب

بخاری سرامیکی گرماتاب


بخاری برقی تابشی

گرماتاب گلخانه‌ای مدل خطی SL

استفاده از بخاری تابشی برای فضاهایی همچون سالن‌های بزرگ با ارتفاع سقف بلند و یا تامین گرمایش فضای باز مناسب میباشد. سامانه گرمایش تابشی مانند بخاری تابشی در ایران با برند گرماتاب که علامت تجاری ثبت شده شرکت ایران مشعل می‌باشد شناخته می‌شوند. بخاری تابشی در مدل‌های مختلف تولید می‌شوند که هر کدام از آنها برای تامین گرمایش فضاهای مختلف با کاربری های متفاوت مناسب میباشند. نصب بخاری لوله ای، در ارتفاع بوده و گرمایش را از طریق انتقال حرارت تابشی با گسیل نمودن امواج مادون قرمز به سمت اجسام تامین مینماید. با برخورد امواج تابشی به اجسام، انرژی گرمایی آنها آزاد شده و موجب گرم شدن اجسام، افراد و محیط میشود. با توجه به اینکه در سالن‌ها و سوله های بزرگ اتلاف حرارتی از درب ها و پنجره ها بسیار زیاد میباشد، تامین گرمایش با هیتر تابشی میتواند منجر به صرفه جویی بالا در مصرف انرژی شود.

خرید بخاری تابشی

امکان تامین گرمایش در فضاهای باز با استفاده از بخاری تابشی وجود داشته و میتوان منطقه مورد نظر را از طریق امواج تابشی مادون قرمز گرم نمود. در سامانه های تابشی به منظور تامین گرمایش اجسام یا افرادی که از محدوده‌ی چتر حرارتی قرار دارند گرم میشوند. عمده دستگاه تابشی در ایران با مصرف گاز شهری با فشار گاز خانگی کار میکنند. البته برای مناطقی که امکان تامین گاز شهری وجود ندارد میتوان از گرماتاب برقی استفاده نمود. انواع محصولات تابشی به دسته بندی کلی سرامیکی، برقی، لوله‌ای، تابشی مرکزی تقسیم بندی می شوند.  

نحوه کار بخاری تابشی یا بخاری لوله‌ای

در نگاه کلی این محصول از مشعل، لوله آتشخوار، منعکس کننده و یک فن مکنده تشکیل شده است. مخلوط گاز مایع یا شهری و هوا با نسبت مناسب (به صورت احتراق کامل) توسط مشعل مخصوص در درون لوله‌های با ضریب تابش بالا سوازنده میشود. بنابراین دمای لوله به طور متوسط تا C ۳۰۰ بالا می رود. انرژی تابشی لوله به کمک یک منعکس کننده که به شکی ذوزنقه است به سمت پایین هدایت می شود و گرمایش لازم را تأمین می نماید؛ فن مکنده نیز مکش لازم را درون لوله جهت حرکت محصولات احتراق به سمت انتهای لوله فراهم می نماید. امروزه پیکربندی های مختلفی برای بخاری تابشی با توجه به نوع بنا طراحی و اجرا می شود که تعداد مشعل ها، نحوه ی قرارگیری لوله‌ها و محل فن مکنده بر مبنای نوع بنا و گرمایش مورد نظر برای بخش های مختلف آن، انتخاب و طراحی می شوند.

بخاری تابشی یکی از ایمن ترین سامانه‌های گرمایشی بوده و برای استفاده در فضاهای بزرگ با ابعاد زیاد و همچنین تامین گرمایش فضای باز از قبیل رستوران‌ها، آلاچیق‌ها، ویلاها، روف گاردن‌ها، تراس‌ها بسیار مناسب میباشد. این دستگاه علاوه بر ایمن بودن، بسیار کم صدا بوده و در آن از آب استفاده نمیشود.

از بخاری تابشی به منظور تامین گرمایش فضاهای مختلف استفاده میشود. این محصول در ظرفیت های حرارتی مختلف تولید میگردد که با توجه به نوع سوخت مصرفی و همچنین نوع کاربری آن میتوان از آنها بهره برد. مزایای گسترده این محصولات موجب گردیده استفاده از آنها گسترش روز افزون یابد.

مزایای بخاری لوله‌ی

  • تامین گرمایش بصورت یکنواخت و با سرعت بالا
  • نصب و راه اندازی سریع و آسان
  • امکان تامین گرمایش به صورت موضعی و منطقه‌ای
  • کاهش مصرف سوخت و هزینه های نگهداری و تعمیرات
  • کاهش ذرات معلق و گرد و غبار در سالن
  • عدم نیاز به کانال کشی و آب
  • صرفه جویی بالا در تامین گرمایش
  • عدم اشغال فضای فیزیکی

بخاری لوله ای در ایران با عنوان گرماتاب شناخته می شوند و امروزه از مناسب ترین و کم هزینه ترین سامانه‌های گرمایشی می‌باشند. این محصول در جهت گرمایش کلیه‌ی فضاهای با ارتفاع بالای ۳ متر نظیر انواع سالن‌های بزرگ صنعتی، انبارها، مرغداری ها، گلخانه‌ها و همچنین انواع فضاهای بدون حصار نظیر باراندازها، مصلی ها و پارکینگ‌های خودرو استفاده می شود. پس از دهه ۷۰ میلادی، به سبب ویژگی های درخور توجه گرماتاب در تأمین گرمایش فضاهای بزرگ، استفاده از این محصول گسترش یافته و ساختار گرماتاب‌ها به ویژه از جهت پیکربندی، توسعه و تنوع بیشتری یافته است.

بخاری-تابشی

ایمنی و کیفیت و گارانتی محصولات

کلیه دستگاه‌های گرماتاب مطابق با استاندارد ملی ایران و تحت لیسانس کمپانی بزرگ امبیراد انگلستان تولید میگردد و با توجه به نصب آن در ارتفاع و نداشتن شعله مستقیم بسیار ایمن میباشد. با توجه به ضریب ایمنی گرماتاب و استفاده از قطعات اصلی و با کیفیت، استفاده از این دستگاه در فضاهای مختلف از جمله سالن صنعتی، ورزشی، فضای باز، گلخانه مورد استقبال روز افزون قرار گرفته است. گرماتاب با 5 سال گارانتی فن و مشعل و 10 سال گارانتی لوله ها عرضه میگردد. 

قطعات بخاری تابشی

بخاری تابشی دارای یک مشعل و یک فن مکنده است و گاز شهری پس از ورود به مشعل با اکسیژن ترکیب شده و پس از احتراق وارد لوله آتشخوار میشود. با ورود شعله به لوله آتشخوار دمای لوله افزایش میابد. لوله‌ی آتشخوار می تواند به صورت خطی و U شکل باشد. مدل خطی ساده بیشتر در سالن‌های با ارتفاع کم مانند گلخانه و مرغداری و مدل U شکل برای فضای باز و سوله‌های صنعتی و ورزشی با ارتفاع بلند کاربرد دارد. این دستگاه به صورت مستقل از یکدیگر در سالن نصب می شوند و از این رو خرابی و نقص احتمالی یک دستگاه اثری بر عملکرد سایر دستگاه نخواهد داشت.

گرماتاب دارای ظرفیت‌ حرارتی و اندازه‌های متفاوت است که در محدوده‌ی ۱۵ الی ۶۵ کیلو وات قرار دارد و طول دستگاه‌ها نیز بین 3 تا 20 متر میباشد. مصرف گاز دستگاه‌های گرماتاب گاز شهری با فشار گاز خانگی میباشد و مصرف گاز دستگاهها بین ۲ تا ۵ متر مکعب بر ساعت متغیر است. جهت اخذ اطلاعات بیشتر میتوانید کاتالوگ دستگاه‌ها در فضاهای مختلف را دانلود نمایید.

مدل دستگاه22UT35UT40UT50UT
طول دستگاه بر اساس متر5.245.896.107.62
عرض دستگاه سانتی متر49676767
وزن دستگاه واحد کیلوگرم639597144
ظرفیت حرارتی K CAL20000300003440045000
ظرفیت حرارتی KW22354050
حداکثر میزان مصرف گاز طبیعی
با فشار 17.8 M BAR فشارخانگی M2/HR
2.13.33.84.7
حداقل ارتفاع پیشنهادی نصب متر _ سقفی3.64.34.35.7
حداقل ارتفاع پیشنهادی نصب متر _ زاویه دار33.63.65
حداقل فاصله ایمنی سانتی متر بالای دستگاه50505050
حداقل فاصله ایمنی سانتی متر
زیر لوله آتشخوار
125150210210
حداقل فاصله ایمنی سانتی متر
کنار دستگاه
60606060
فیوز قطع جریان اضافی4 آمپر4 آمپر4 آمپر4 آمپر
برق مصرفی (وات) 40 الی 100 وات – 220 ولت تک فاز
مشخصات فنی دستگاه گرماتاب مدل UT

تفاوت بخاری صنعتی و بخاری تابشی در گرمایش تابشی

در انتقال حرارت به روش همرفتی مانند بخاری صنعتی زمینی، ابتدا هوا گرم شده، سپس اشیاء و افراد و بطور کلی محیط به واسطه‌ی انتقال حرارت جابه جایی از طریق هوا گرم می شوند، از اینرو دمای آن ها همان گونه که در شکل زیر مشاهده می شود، کمتر از دمای هوا خواهد بود. به جهت واسطه قرار نگرفتن هوا در تامین گرمایش با استفاده از محصولات تابشی، امکان تامین گرمایش به صورت موضعی وجود دارد.

همچنین در استفاده از بخاری تابشی جهت تامین گرمایش، اختلاف دما بین سطوح نزدیک به کف و زیر سقف بسیار ناچیز میباشد. در صورتی که در بخاری صنعتی زمین، اختلاف دمایی بین زیر سقف و هوای نزدیک به کف سالن به جهت اینکه هوای گرم سبک بوده و به سمت بالا حرکت میکند کاملا مشهود میباشد.

بنابراین در این سامانه‌ها دمای متوسط تابشی کمتر از دمای هوا می باشد، در حالی که در سامانه‌های گرمایش تابشی سطوح افراد و اشیاء مستقیما از طریق تابش گرم شده و سپس هوای اتاق در تماس با این سطوح از طریق جابه جایی گرم می شود، بنابراین همواره در این سامانه ها دمای متوسط تابشی بیشتر از دمای هوا خواهد بود.

مقایسه‌ی بخاری تابشی با بخاری کارگاهی یا صنعتی

با توجه به نظر کارشناسان تاسیسات، اختلاف دمای هوا در بخاری تابشی و بخاری صنعتی، درحدود ۶ تا ۸ درجه فارنهایت میباشد. عدم نیاز به واسطه قرار دادن هوا جهت گرمایش افراد، مزیت مهمی است که سبب می شود در سامانه های گرمایش تابشی مانند بخاری تابشی،  بار حرارتی مورد نیاز جهت تامین آسایش دمایی در مقایسه با سامانه های همرفتی مانند بخاری صنعتی بسیار کاهش یابد.

کاهش اتلاف حرارتی، افزایش دمای مساحت سالن و کاهش دمای زیر سقف در گرمایش تابشی و نیز میزان اختلاف حرارتی بین هوای کف و سقف در دو روش گرمایش تابشی و همرفتی، از مهمترین دلایل کاهش بار حرارتی در گرمایش به روش تابش می باشند .

درخواست خرید محصول

جهت برآورد پروژه و خرید محصولات بخاری تابشی میتوانید با کارشناسان ما به شماره موبایل 09124884905 تماس بگیرید. 

‫5/5 (1 امتیاز )

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *