گرماتاب دست دوم

در خرید دستگاه تابشی دست دوم به چه نکاتی توجه نماییم؟

بهینه ترین روش برای تامین گرمایش فضاهای بزرگ، استفاده از دستگاههای گرمایش تابشی کم مصرف و بهینه گرماتاب میباشد. احتراق حاصل از گاز طبیعی در داخل مشعل مخصوص دستگاه گرماتاب، حرارت و دما را درون لوله هایی با ضریب تابش بالا افزایش میدهد. حرارت ایجاد شده به امواج مادون قرمز تبدیل شده و بوسیله سطوح منعکس کننده (Reflector) که بشکل ذوزنقه در قسمت بالای دستگاه قرار گرفته، به نقاط مورد نظر می تابد. این امواج بنا بر خاصیت خود در اثر برخورد به اجسام به گرما تبدیل شده و احساس بسیار مطلوبی نظیر حرارت خورشید در انسان ایجاد می کند. قسمتهای اصلی این دستگاه شامل مشعل مخصوص تابشی، لوله‌های تابشی، رفلکتور و فن می‌باشد.

اجزا گرماتاب
اجزا گرماتاب

نکات مهم در انتخاب دستگاه گرمایش تابشی دست دوم

از آنجا که هیترگرمایش تابشی، گاز سوز است موضوع ایمنی برای آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. استاندارد بودن دستگاه گاز سوز به اصل بودن قطعات مصرفی در آن مرتبط است. استفاده از قطعات غیر اصلی در تولید دستگاه گاز سوز می‌تواند مخاطرات ایمنی جدی به همراه داشته باشد. تفاوت‌های مهم در تولید دستگاه گاز سوز توسط تولید کنندگان مختلف، کیفیت استفاده از قطعات مختلف و در نتیجه قیمت تمام شده آن می‌باشد. حال پرسش این است که در صورت تمایل به خرید دستگاه دست دوم گرمایش تابشی به چه نکاتی توجه نماییم.

شاخص ها و پارامتر های مهم در قیمت دستگاه گرماتاب دست دوم

دستگاه گرماتاب از تعدادی اجزاء و قطعات تشکیل گردیده که شاخص های مهمی برای تعیین قیمت تمام شده محصول میباشند. هرچه قطعات و اجزاء محصولات گرمایش تابشی با کیفیت تر باشند بر قیمت نهایی محصول نیز اثر گذار خواهند بوددر هنگام خرید دستگاه گازسوز گرمایش تابشی دست دوم، میبایست به موارد زیر دقت نمود.

  • برند تولید کننده هیتر تابشی

در حال حاضر معتبرترین برند دستگاه گرمایش تابشی با خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر، تولیدات شرکت ایران مشعل با برند ثبت شده گرماتاب میباشد. در صورت ادعای شرکتهای متفرقه مبنی بر فروش گرماتاب، بدانید فروشنده قصد آن دارد تا با شما معامله ای صادقانه انجام ندهد و جنسی و محصولی با کیفیت نازل را به شما ارایه دهد.

  • قطعات اصل و باکیفیت در دستگاه گرمایش تابشی

قطعات اصلی و باکیفیت میتواند در کارکرد مطلوب و صحیح دستگاه و همچنین افزایش ایمنی موثر باشند. همچنین از مولفه‌های بسیار مهم در دستگاه گرمایش تابشی، استاندار بودن آن است.

  • رله یا برد الکترونیکی مشعل

رله مشعل هیتر تابشی وظیفه فرمان دادن به قطعات دیگر و نحوه روشن نمودن دستگاه را به عهده دارد. عدم کارکرد و برنامه صحیح در رله دستگاه، ممکن است موجب خروج گاز شده و آسیب های جدی ایجاد نماید. بنابراین عملکرد ایمن و مطلوب دستگاه با رله یا همان برد الکترونیکی ارتباط مستقیم دارد.

  • ایر سوییچ هیتر تابشی

وظیفه ایرسوییچ در هیتر تابشی سقفی، تعیین میزان اختلاف فشار داخل لوله با محیط بیرون از مشعل دستگاه میباشد. در صورتی که ایرسوییچ مرغوب و اصل نباشد دستگاه به درستی کار نکرده و در صورت وجود سوراخ در لوله‌ها، ممکن است دستگاه دچار حریق شود.

  • شیر برقی مشعل هیتر تابشی

شیر برقی به کار رفته در مشعل میتواند ضمن تنظیم فشار گاز ورودی و ترکیب گاز با اکسیژن نسبت به ایجاد شعله اقدام مینماید. معمولا شیر برقی موجود در هیتر تابشی دارای دو عدد بوبین بوده و شعله را در دو مرحله در مشعل ایجاد مینماید. اصلی بودن شیر برقی نقش مهمی در کیفیت و ایمنی دستگاه به جهت اطمینان ماندگاری شعله و احتراق کامل و بدون نقص شعله دارد.

  • رفلکتور هیتر سقفی تابشی

رفلکتور هیتر تابشی بالای لوله های دستگاه نصب شده و از این طریق  انتقال دما به صورت تابشی به محیط را ایجاد مینماید. عدم کیفیت در ساخت  ورق های رفلکتور، انتقال حرارت تابشی را به درستی هدایت نکرده و  راندمان دستگاه را کاهش میدهد.

  • لوله آتشخوار

لوله اتشخوار حرارتی معادل 450 الی 500 درجه سانتی گراد را میبایست تحمل نماید. از اینرو میبایست لوله آتشخوار از جنس تمام استیل و یا آلومینایز باشد. استفاده از لوله های متفرقه و بی کیفیت میتواند مقاومت لازم در برابر شعله مستقیم و حرارت بالا را نداشته و منجر به سوراخ شدن آن گردد.

  • استاندارد دستگاه تابشی لوله ای گازسوز

انطباق دستگاههای گاز سوز با استانداردهای معتبر اروپایی و ایرانی، بسیار مهم بوده و نقشی تعیین کننده در قیمت دستگاه خواهد داشت. از اینرو توصیه میگردد از خرید دستگاه گاز سوز تابشی دست دوم جدا خودداری نمایید.

جهت مشاوره رایگان با شماره تماس ۰۹۱۲۴۸۸۴۹۰۵ تماس حاصل فرمایید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *